Gamester - counter strike portal


MAFIA 2- Naplní očekávání?

Jak začít článek o hře, která ještě nevyšla a co o ní vůbec napsat ? Informací je celkem dost a očekávání jsou hodně vysoká. Celý svět čeká co češi opět předvedou a jestli dokáží úspěšně konkurovat řadě herních novinek poslední doby, které se opravdu povedly a nastavily laťku hodně vysoko. První ukázky ze hry a náznaky ukazují, že by se to mohlo povést.

 

Příběh, který sám o sobě má být jedním ze silných faktorů hry je zasazen do zimy 1944 kdy se hlavní hrdina Vito vrací ze služby v armádě v evropě a na nádraží se setkává se svým starým přítelem, který ho vtáhne do práce pro mafii. Tady když začínáte za Vita hrát máte možnost si vybrat jednu ze tří mafiánských rodin pro kterou budete pracovat.
Příběh se odehrává ve smyšleném americkém městě Empire Bay na přelomu 40. a 50. let minulého století a je vyprávěn chronologicky a bude mít pouze jeden konec místo původně slibovaných čtyř. Nemá žádnou dějovou návaznost na první díl což by při osmi leté pauze mezi oběma díly byl asi problém. Scénář celého příběhu má 600 stran, 160 000 slov a 300 mluvících postav a jeho první verze vznikla už v roce 2003.

Město do kterého je příběh zasazen se opravdu povedlo a je velmi autentické. Hodně se inspirovalo New Yorkem a San Franciscem a řadou jejich známých čtvrtí. Těch je ve měste 20 a každá je trochu jiná. Rozloha je 2x větší než u města Lost Heaven z prvního dílu a narazíte v něm na řadu zajímavých věcí. Když pominu kočky, psy a potkany tak určitě zaujme možnost si zakoupit řadu věcí jako třeba jídlo nebo oblečení a nebo navštívit bar či nevěstinec. Setkáte se s rozmary počasí, které se budou měnit podle děje a například v noci se vždy rozsvítí náhodná sada oken v domech takže hra nebude stále stejná a fádní na pohled. Ve hře se oběví přibližně 250 různých postav, které mají své speciální vybavení a stále něco dělají. Řada z nich vám poskytne důležité informace a například můžete i podplatit lidi z radnice apod.

Co se týče možnosti ovládat nějaké dopravní prostředky tak se svezete pouze v autech. V garáži jich můžete mít až 10 a celkem je ve hře asi 60 různých vozidel. Je možno si nastavit realistické a nebo arkádové jízdní vlastnosti vozu a lze hrát i volantem pokud ho máte. V každém voze je rádio ze kterého uslyšíte jak hudbu tak řadu informací o dění ve městě. Vůz si můžete nechat opravit, umýt, ale třeba i přelakovat či vylepšit a vyměnit poznávací značku. Na vaší palubovce uvidíte rychlost, množství benzínu a opět bude možno použít omezovač rychlosti. Celkově si s auty určitě užijete mnoho příjemné zábavy. Auta samotná se velice povedla a mají pouze smyšlené názvy.

Co se týče zbraní tak ty u sebe můžete mít maximálně 4 a můžete být i majitelem zbrojního pasu. Zbraně nejde vylepšovat a každá z nich se chová velice realisticky a má autentický vzhled a dobový arzenál je opravdu velký.

Podívejme se na hratelnost hry. Ta má být co se hlavní příběhové linie týče asi 15 hodin. Je zde možnost vypnout si ukazatel zdraví a energie a zahrát si tak dost autenticky a taky střílet naslepo a využití nového systému krytí. Hra má 3 obtížnosti. Zvolíte-li si lehkou čeká vás: Pomoc při zaměřování, zčervenání křížku při namíření na nepřítele a regenerace zdraví během několika vteřin. Při volbě střední už je zde pouze částečná pomoc při zaměřování nepřítele a částečná regenerace zdraví a při obtížnosti vysoké opět jen částečná regenerace zdraví. Hra se ukládá automaticky při splnění určité části mise a sami si ji můžete uložit pouze ve vašich úkrytech. Ve hře je skoro vše interaktivní takže můžete pustit vodu nebo zapnout televizi či prošmejdit lednici stejně jako vzít jakýkoliv předmět a hodit ho na nepřítele. K boji jsou potřebná čtyři tlačítka: pro kop, úder, úskok a blokování a určitá bojová praxe se získá až hrou. Důležitou součástí hry jsou mise. Počet misí hlavní příběhové linie bude menší než u prvního dílů, ale vedlejších misí bude naopak více. Tyto nejsou povinné, ale můžete v nich získat docela dost peněz. Skoro všechny mise budete plnit s přátely jako Joe, Henry a další a během nich se dostanete k věcem, které určitě běžně v životě neděláte jako pašovat nelegální zboží (např. cigarety), někoho vydírat, navštěvovat “staré přátele”, škádlit rivalské rodiny, provádět pouliční výměny názorů, vykrádat banky, zakopávat mrtvoly, provádět nájemné vraždy a další.

  

Podívejme se ještě na pár zajímavostí ze hry:

• Text nezbytný pro výrobu samotné hry se nazývá design dokument a popisuje celou hru (např. herní pravidla, scénář, popisy prostředí a postav,..) V případě Mafie II je to více než dva tisíce stran textu.
• Na Mafii II pracuje kolem třiceti grafiků, každý dělá něco jiného.
• Ve hře má být odhadem kolem 2 000 unikátních modelů.
• Tvorba menšího interiéru, kdy musí grafik zaručit kromě špičkové estetické úrovně a autentičnosti také jeho funkčnost a případně plnou zničitelnost, se délka tvorby pohybuje kolem jednoho měsíce.
• Počet řádků kódu včetně enginu se blíží ke třem milionům.
• Postavy budou mít 120 různých animací obličeje.
• Jednou z největších výsad enginu je bezpochyby plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem
• Díky skvělému enginu se zde nesetkáme s žádnou načítací obrazovkou (pouze při smrti nebo restartování mise).
• O pohyb lidského obličeje se postará zhruba 30 kostí.
• PC verze nabízí vyšší rozlišení textur a vypadá o mnoho lépe než verze konzolové.
• Myš a klávesnice při ovládání na PC působí neskutečně intuitivně.
• Aby se hra vůbec vešla na jedno DVD, musely se rozdělit verze pro jednotlivé trhy – dabing prý zabírá příliš mnoho místa.
• Kulky díky propracovanému enginu vykouzlí do skla pavučiny a výloha se rozsype až po několikáté ráně, každý objekt si “zapamatuje” způsob destrukce, což ovlivní jeho animaci apod.
• Ve hře budou nenápadné připomínky na M1 v podobě “easter eggů”.
• Ve hře je mnoho narážek na Hollywood (např. hotel Corleone, Scorsese Import/Export – obojí známe již z prvního dílu).udba:
• Ve hře se objeví více než sto licencovaných skladeb z 40. – 50. let.
• Ve hře budou 3 rádiové stanice (v autech a domech).
• V 2K Czech mají také poměrně rozsáhlou knihovnu, ve které vždy najdou vše potřebné (přehledy zbraní, automobilů, módy, kulturních fenoménů té doby), což jim zaručuje stoprocentní autenticitu, a to i přesto, že se jedná o fiktivní město a příběh.
• Jeden z achievementů se bude jmenovat “Flying Driver” – pokud se vám podaří skočit rychlým autem na rampě (něco jako v GTA), dostanete jistou odměnu.
• Potvrzen byl i stahovatelný obsah (zatím není jasné zda v podobě vedlejších misí nebo kompletních přídavků)
• Pivo ve hře nese značku Stolz, cola zase Shift

 MAFIA 2: VIDEOPREVIEW

 

Hra tedy vypadá zajímavě a určitě se moc teším až si za Vita zahraju. Otázka je, ale kdy to bude? Příchod hry se totiž neustále odkládá. První verzí byl konec května letošního roku, ale údajně je potřeba hru ještě vyšperkovat a proto bude datum jiné. Spekuluje se ovšem o několika jiných faktorech co vydání hry odkládají z května na údajně konec prázdnin. V květnu na pulty přichází i Red Dead Redemption, který by pravděpodobně ukrojil docela podstatnou část z prodejních čísel Mafie 2. Do hry tedy přišel i začátek měsíce května (ano, co bychom za tento termín momentálně dali, že?), to by se ovšem hra setkala s problémy, souvisejícími s nedoladěním. A co červen? Nejen, že se v průběhu června koná losangeleská herní výstava E3, na jejíž přípravy se 2K musí soustředit. Dále je zde mnohem prozaičtější důvod – mistrovství světa ve fotbale. Nejde jen o diváky, kteří by místo hraní seděli u televize, ale také o cenu reklamy. Ta totiž právě díky fotbalovému svátku strmě poroste, takže bychom se ve výsledku nemuseli dočkat až takové marketingové propagace Mafie 2. Jednoduše proto, že by si to vydavatel nemohl dovolit. Nemluvě o tom, že v létě se masy lidí rozjedou na dovolené, takže zůstanou židle před počítači opět prázdné. Nakonec se tedy vedení Take Two rozhodlo, že hru vypustí ke konci letních prázdnin, kdy se lidé budou vracet do svých domovů, zapínat počítače a znovu zahřívat své pevné disky. Nezbývá tedy než čekat a na hru se těšit.

 Zdroj informací: mafia.czech-games.net/

  |   Tags:   |   Autor: Bufo

Obrázek uživatele mukY

No mam mafia1 ale csko hovorim naj :D


Obrázek uživatele Bugyhardy

Pěkná newska.
Jinak Mafia 2 má konečně datum vydání, kterému se dá věřit. Takže na konci Srpna se na ni snad můžeme těšít. Už se na tu hru připravuji hodně dlouho.


Obrázek uživatele Anonym

ja mam mafiu 2 us jak dlho


Obrázek uživatele jelen

Myslíš ako na obrázku? Či?


Obrázek uživatele gemkio

ja mam mafii 3 uz pul roku to nemas vid?


Obrázek uživatele BloodyDream

milujem mafiu <3 to ako malickaaa som zacala hravat ako prve :D


Obrázek uživatele prooser

Vynikající práce BUFO! Jinak jednička je nejlepší singl, co se zábavy, příběhu a propracovanosti týče. Na dvojku a posunutí příběhu se těším jako malý kluk!


Obrázek uživatele Milan.97

Matus ty ses blb.....Tebe killnu a hned sem podle tebe cheater.....:))


Obrázek uživatele Majaaczek

tak se tu nebudeme hadat, kdo je vetsi ocas a lama..

Newska krasna.. Jako velky fanousek mafie, se nemuzu dockat.. Veci, ktere mi u jednicky chybely jsou skvele propracovane ve dvojce.. Ikdyby mafie dopadla na recenzich pod 70% (coz pochybuju) tak si ji stejne pujdu hrde koupit, protoze tohle za to stoji.. Jak dlouho jsme cekali, nez vysla jednicka.. Dvojka proste bude masakr.. Uz aby tu byla :)


Obrázek uživatele Bufo

Pokud si má člověk něco koupit tak opravdu kvalitní hru co vyrobili naši lidé.


Obrázek uživatele Rum

Pěkná newska. Těším se..
Btw. Byla prolomena ochrana na Assassin's Creed 2 ;)


Obrázek uživatele Duska

rume! říkal jsem ti ať mě nenapráškáš!


Obrázek uživatele juhelak

asi na vás zavolám strážníka :)
btw: pěkná newska..jen se bojim..bufo se tak kvalitně rozjel, aby nám pak trochu nevyhořel jeho námětový potenciál :)


Obrázek uživatele Bufo

Námětů moc není to je pravda. Prostě sem tam dojde na články kratší a spíše informativní formou teletextu asi :-)


Obrázek uživatele prooser

všecky vás udám!


Obrázek uživatele Bufo

Rume celé jsi to pokazil. Duska se těšil, že o tom napíšu a on bude slavný :-)


Obrázek uživatele Hakso

pekny clanok.. ale su tiez zaujmave informacie...
...
Vito se po pár pivech může opít, obrazovka se zbarví do oranžova a obraz je zkreslený.
Derek je součástí rodiny Vinci.
Stephen nepracuje pod Derekem – v misi „Wild ones“ vás následuje jen proto, že má s Mexikánci nevyřízené účty.
Ve hře se nachází i přehrada.
Vito se při sprintu nezadýchá.
Při řízení není pouze možnost nastavit si arkádový jízdní model, nebo realistický. Každé auto se řídí specificky.
Pokud jsou holubi ve vaší blízkosti, vrkají a létají okolo vás

tuto je vidiet tiez krasu hry
http://www.youtube.com/watch?v=nMf-0YmrgAs&feature=player_embedded

len skoda ze nevedia aspon povedat priblizne poziadavky.. to ma moc zaujma..


Obrázek uživatele Bufo

Je vidět, že si umíš sám najít další informace když chceš. Těch zajímavostí je celkem dost a vše jsem do článku nedával už jen proto, aby kdo má o hru zájem si trochu sám zapátral po netu. Videí je taky celkem dost a je v nich vidět řada pasáží uvolněných pro veřejnost.
Co se požadavků týče tak si myslím, že to nebude nic slabého. Prostě v dnešní době se požadavky na PC zvyšují s kvalitou her. Dost mám strach, že to moje P(aštika)C nezvládne.


Obrázek uživatele Anonym

aja us som mal 2 demo a bratraces us ma plnu


Obrázek uživatele ^bEnQo

Prestan pisat hovadiny. Mafia 2 este nevysla, takze nema plnu. Prestan fetovat a bude to lepsie. ;)


Obrázek uživatele Anonym

ok misli si svoje


Obrázek uživatele iOio

Sháníte demo mafia 2 ke stažení ? Zaregistrujte váš email pomocí tohoto formuláře a ihned jakmile bude vývojáři z 2K uvolněno oficiální hratelné demo Mafia 2, obdržíte emailem link ke stažení, případně odkaz na stránku ze které oficiální Mafia 2 demo získáte.


Obrázek uživatele iOio

ale že si to ty ti tu pridám odkaz pretože:
Demo můžete stahovat z oficiálního mirroru distributora 2K Games (547 MB).
http://blog.czhannes.com/files/mafia2demo.rar


Obrázek uživatele Arsenius

matus vsimni si hlavne ten velky cerveny datum :)

http://www.mafia2.sk/

btw mYsli :)


Obrázek uživatele Bufo

Nechte ho ať si misli co chce. Není mu více jak 8 let a to pak v tom věku udělá cokoliv, aby byl zajímavý. Mojeho syna taky jeden takový přesvědčuje, že už má originálku Crysis 3. A taky jsem zažil lidi co jejich strejda vytvořil travian a podobné věci a taky jim většinou nešlo iy


Obrázek uživatele Majaaczek

Proc se tu zabyvate dvojkou?? Ja ted o vikendu otocil 4ku.. Jako fajna grafika.. nadherne interiery a mafianske prostredi z let 2150 - 2200...


Obrázek uživatele Bufo

Jo to jsi, ale měl tu 4 v žile a když jsi se vzbudil měl jsi hlavu v nočníku :-)


Obrázek uživatele Majaaczek

rano jsem mel hlavu spis v deniku :D

   

PUBLIC: 6 / 16
de_dust2
217.112.171.103:27015 Připojit přes Steam
AIM: 0 / 10
fy_pool_day
217.112.171.103:27016 Připojit přes Steam
Deathmatch: 0 / 20
de_dust2
217.112.171.103:27017 Připojit přes Steam
GunGame: 0 / 16
gg_newyears_2k7
217.112.171.103:27019 Připojit přes Steam
AWP: 0 / 10
sniperwar2
217.112.171.103:27020 Připojit přes Steam
Paintball: 0 / 16
cs_paintball
217.112.171.103:27022 Připojit přes Steam
TeamSpeak 3: 1 / 512 ts3.gamester.cz:9987 Připojit na TeamSpeak 3 server
Internetové připojení serveru zabezpečuje společnost AVONET.
Servery jsou umístněny přímo na velkokapacitní lince ve Zlíně, čímž je zajištěna stabilita a rychlá odezva herních serverů.RSS kanál

Syndikovat obsah

Doporučujeme


Facebook a Twitter

gamester je na facebooku

Follow gamester_cz on Twitter


Credits

Gamester.cz je český portál nejen o legendární hře Counter Strike.


Author: PetaCZ
Design: www.ondrejcarda.com
CMS: Drupal založený na Nitobe

© 2006 Gamester.cz
Jakékoliv kopírování obsahu webu včetně převzetí či šíření článků je bez souhlasu autorů zakázáno.