Gamester - counter strike portal


Infinity Ward - konec jedné legendy?

Call of Duty je hra, kterou není potřeba nikomu představovat. Dostala se na vrchol herního světa a jedná se o opravdovou značku kvality ve světě her a taky můžeme říct o legendu. Ovšem i legendy jednou umírají a každá sláva končí. Jaká je budoucnost této hry? Podle posledních zpráv velmi špatná a možná již pokračovat nebude!

 

Co se stalo, že se objevují takovéto informace? Stalo se toho celkem dost a už asi měsíc hýbe světem kauza Infinity Ward, kterou poctivě sleduju. Pokusím se vám trochu situaci osvětlit.
Vše začíná někdy na počátku měsíce dubna tím, že odcházejí z firmy šéfové Vince Zampella a Jason West a zakládají si svoje studio. Nakonec se ukázalo, že přecházejí pod hlavičku Electronic Arts poté, co je vyhodilo ze svých pozic vedení Activision, pod kterou Infinity Ward žilo a vydávalo. Byla zde šance i přechodu pod Ubisoft, ale ten se neuskutečnil a tak se tito pánové rozhodli utvořit nové studio s názvem Respawn Entertainment pod hlavičkou EA.

Vince Zampella a Jason West

 

Ovšem to se Activision trochu přepočítal, protože s těmito pány začali odcházet další. Dohromady to do teď dělalo 8 lidí.

Zied Reike – Veoducí designér
Steve Fukuda- Vedoucí designér
Rayme Vinson – programátor
Jon Shiring – programátor Bruce Ferriz – hlavní animátor
Mackey McCandlish – Vedoucí designér
Todd Alderman – Vedoucí designér
Francesco (”Frank”) Gigliotti – Vedoucí softwarový inženýr
Mark Grigsby – Vedoucí animátor
Paul Messerly- Vedoucí animátor postav

V dalších dnech situace nabírá na obrátkách a Activision čelí velkým problémům a může se těšit na žalobu, protože 38 vývojářů takto rozhodlo bojovat proti údajnému bezpráví této firmy. Co přesně je předmětem žaloby?

Skupina vývojářů se spojila v celek s názvem Infinity Ward Employee Group a žalují Activision za držené peníze z prodejů Modern Warfare 2. Jde o bonusy, úroky, autorské honoráře, výnosy z akcií a podíl na zisku, které jim měly být vyplaceny. Dohromady má jít o 75-125 milonů dolarů. A to není všechno. Součástí žaloby je i požadovaná náhrada za „odškodnění“ a to v rámci 75-500(!) milionů dolarů.

Právník, který zastupuje skupinu vývojářů k tomu řekl: "Activision zadržuje peníze mých klientů proti jejich vůli a tím je nutí, aby zůstali ve studiu a dodali Modern Warfare 3. Tohle ovšem mí klienti nechtějí. Spousta z nich to takto nechce. Chtějí své peníze a Activision nemá žádné právo jim je zadržovat.“

Activision k tomu řekl toto: „Věříme, že není naplněna skutková podstata. Activision zachovává v otázce velikosti bonusů a plánu jejich vyplacení diskrétnost a to se nemění. Jsme v právu a děláme vše podle zákonů. Těšíme se, až dostaneme soudně potvrzeno, že jednáme v souladu s právem.“

Jak jde čas, stále více a více vyplouvají na povrch některé dost špinavé záležitosti a od Activision utíkají snad všichni co něco umějí a řada z nich následuje své kolegy právě do nově založeného studia Respawn Entertainment. Když se pak podíváte na titulky z posledního Modern Warfare 2 a vyškrtnete si přeběhlíky, tak vám dojde, že hlavní kreativní síla IW je pryč a doma zůstali jenom ti druholigoví a jejich pomocníci. A odliv pokračuje. Je totiž faktem, že IW zaměstnancům ještě dodnes nebyly vyplaceny bonusy za Modern Warfare 2 a to už je po tolika měsících dost na pováženou. Firma neplatí slíbené bonusy a vůbec peníze, co mají lidé za práci dostat a řada ze zaměstnanců už na nic nečeká a balí kufry a brzo tam moc kvality nezůstane. Activision místo snahy o udržení co největšího počtu starých zaměstnanců začal doplňovat stavy z jiných studií, které vlastní a návdavkem k tomu oznámil, že pro budoucnost se počítá s rovnou třemi díly CoD. Jeden by měl mít na starost tradičně Treyarch, pak by tu měla být nějaká adventura či co, a jako poslední zase klasické FPS CoD od resuscitovaného Infinity Ward.

Takže budoucnost Respawn studia je sice zamlžená, ale slibná. Je v ní spousta talentovaných lidí, mají finanční podporu a hráči jsou celý žhaví, až uvidí jejich další projekt. Co ale Activision? Dokáže překonat tuto obrovskou krizi a zvedne se ještě nahoru a bude pokračovat jejich skvělá kariéra a nebo pomalu nastává konec jedné firmy, která toho dokázala celkem hodně až do doby, kdy obchod úplně zastínil tvůrčí svobodu a nějaké rozumné podmínky pro práci jejich lidí? Vše ukáže čas, ale toto téma je určitě velmi zajímavé a ještě dlouho se bude sledovat.
 

  |   Tags:   |   Autor: Bufo

Obrázek uživatele iOio

nepletieš si trošku treyarch a infinity ward ? :-)

btw. Prvý teaser na nové COD, ktorý viac naznačuje ako skutočne ukazuje. Napriek superrýchlym prestrihom sa tam črtá jedna zaujímavosť a to ovládanie helikoptéry.

mali by si pozrieť BFko :-D


Obrázek uživatele gemkio

o5 pekný článek


Obrázek uživatele konysua

http://www.youtube.com/watch?v=w0n0QKGKQCc vypadá to zase na solidní pecku, to už na noťasu asi nerozjedu :D


Obrázek uživatele mAio

http://www.sector.sk/novinka/53692/black_ops_analyza.htm

pekny clanok, ale musia fakt zabrat ak chcu nieco dokazat, battlefield posunul latku o hodne vyssie, co sa tychto hier tyka.


Obrázek uživatele Bufo

Laťka je hrozně vysoko a třeba MoH ji asi taky pozvedne zase nahoru. Bude to taky o nápadu a myšlence a příběhu hry. Grafika a další ty základní body hry jsou jedna věc a to jak hra člověka baví a jak se hraje druhá. Hra musí hráče vtáhnout do děje jinak bude nudit.

   

PUBLIC: 6 / 16
de_dust2
217.112.171.103:27015 Připojit přes Steam
AIM: 0 / 10
fy_pool_suite
217.112.171.103:27016 Připojit přes Steam
Deathmatch: 0 / 20
de_dust2
217.112.171.103:27017 Připojit přes Steam
GunGame: 0 / 16
gg_arabia_mz
217.112.171.103:27019 Připojit přes Steam
AWP: 0 / 10
awp_thepark
217.112.171.103:27020 Připojit přes Steam
Paintball: 0 / 16
cs_paintball
217.112.171.103:27022 Připojit přes Steam
TeamSpeak 3: 8 / 512 ts3.gamester.cz:9987 Připojit na TeamSpeak 3 server
Internetové připojení serveru zabezpečuje společnost AVONET.
Servery jsou umístněny přímo na velkokapacitní lince ve Zlíně, čímž je zajištěna stabilita a rychlá odezva herních serverů.RSS kanál

Syndikovat obsah

Doporučujeme


Facebook a Twitter

gamester je na facebooku

Follow gamester_cz on Twitter


Credits

Gamester.cz je český portál nejen o legendární hře Counter Strike.


Author: PetaCZ
Design: www.ondrejcarda.com
CMS: Drupal založený na Nitobe

© 2006 Gamester.cz
Jakékoliv kopírování obsahu webu včetně převzetí či šíření článků je bez souhlasu autorů zakázáno.