Gamester - counter strike portal

Cesta do finále ligy majstrov - Bayern

Určite každý futbalový fanúšik aspoň pozná ligu majstrov. V tomto období sa už ale dostávame až do jej záveru - do finále. Spoločne sa pozrieme ako cestovali účastníci tohto najzaujímavejšieho zápasu vo futbalovej Európe. Bayern Mníchov je asi najznámejší nemecký futbalový klub. Má mnoho trofejí a teraz možno získa do zbierky ďalšiu cennú.

Bayern v tejto sezóne ligy majstrov začínal v skupine smrti – s Manchestrom United, Neapolom a Villarealom. Bayern v nej skončil prvý takže aj to už svedčí o kvalite týmu. Zo začiatku porazil Villareal, Manchester a potom prišla remíza s Neapolom. Neskôr to však Bayern Neapolu vrátil a porazil ho, potom aj Villareal a prvá prehra prišla proti Manchestru United. Bayer získal 13 bodov čo je v takejto skupine dosť.

V osemfinále dostal Bayern Basilej, ktorý ho v prvom v Bazileji zápase porazil. Bayern mal teda ťažkú úlohu, dať aspoň 2 góly. To sa im teda podarilo a k tým dvom pribudli ďalšie dva, a ďalšie dva a aby toho nebolo málo, tak ešte jeden Bayern – Basilej 7:1 (po oboch zápasoch)

V žrebovaní získal Bayern Marseille a bol to ich prvý vzájomný zápas v histórii. V Marseille sa odohral viacmenej nudný zápas, pričom Bayern vyhral 2:0. Mníchovčania mali tým pádom veľkú šancu postúpiť. V Mníchove bol zápas o trochu lepší ale Bayern znovu vyhral 2:0 a tak mali postup jasný. Ich súperom do semifinále sa mohol stať buď Real Madrid alebo Apoel Nikózia, nakoniec to bol Real.

Semifinále sa odohralo len nedávno. Bayern hral proti Realu Madrid ktorý bol favoritom. V prvom zápase sa hralo v Mníchove a Nemci išli do vedenia už v 17. Minúte. Real síce ešte dorovnal, ale v 90. Minúte na smolu Realčanov dal gól najlepší strelec Bayernu – Mario Gomez . Zaujímavosťou tohto zápasu bolo že Ronaldovi ukradli jeho „super“ kopačky. V odvete musel skončiť zápas 2:0 ak chcel Madrid postúpiť. Zaujímavý zápas sa odohral najmä v prvom polčase, keď dal Ronaldo penaltu po ruke Madridčana, potom dal Ronaldo ďalší pekný gól. Mníchovčania už boli v koncoch, no keď šialený Pepek fauloval v jedenástke, hneď sa začali usmievať. Skoro sa pobili o to kto bude kopať, no nakoniec kopol Robben ktorý aj premenil. V druhom polčase sa nič zaujímavé nestalo, a tak sa išlo do predĺženia. V ňom nemci úspešne betónovali, a tak prišlo na rad k penaltám. V nich najprv dal gól Mníchovčan Alaba, Ronaldo nedal, Gomez dal, Kaká nedal. Tréner Madridu sa po tomto išiel po****. Jeho najväčšie hviezdy za zopár miliónov Eúr nedal penalty. Načo ich kupoval? Ale potom nedal ani Mníchovčan, po ktorom prišiel Xabi Alonso ktorý dal. Na biely bod dorazil ďalší „štastlivec“ ktorý nedal a tak mal Madrid znovu šancu. No ako to býva v Madride, ďalšia hviezda nedala. Pre Sergia Ramosa si klakol na kolená aj tréner Madridu Mourinho, no Ramos poslal jeho loptu do nebies. O postupe Bayernu mohol rozhodnúť Schweinsteiger, ktorý aj rozhodol. Bayern postupuje do finále LM.

V domácej lige sa Bayernu darí menej, je až na druhom mieste. Do finále ide Bayern ako favorit a tak uvidíme ako dopadne.

|   Tags:   |   Autor: karotka15

Obrázek uživatele Duska

I když takové spíš téma na blog, tak nakonec docela dobrý report cesty Bayernu. Nebráním se tématům z jiných luhů a hájí.

Jinak ve finále jsem přemýšlel komu fandit, protože ani k jednomu klubu nemám nějak větší vztah. Nakonec teda asi Blues kvůli Čechovi.

Obrázek uživatele 4154

Čekal jsem nějaky vtipek ohledně penalty Sergia Ramosa, kterých po internetu už koluje celkem dost. :D