Gamester - counter strike portal


Souboj velikánů - blíží se třetí bojovník

Na poli akčních stříleček zuří boj mezi dvěma velkými konkurenty v této kategorii. Boj je to neůprosný a oba velmi úspěšné a povedené tituly si užívají  svou slávu a netuší, že v pozadí jim roste konkurence, která se chystá je tvrdě napadnout.

Píše se rok 2007 a hráčům se představuje nová hra z dílny Infinity Ward Call of Duty 4: Modern Warfare a okamžitě si získává ocenění hráčů a široké veřejnosti. Skvělá grafika a strhující akce okouzlí mnoho hráčů, kteří akční hry preferují. Hra se vyhřívá na výsluní a těší se zájmu a ocenění. V té době nebyla nouze v recenzích na hru o podobné hodnocení: Call of Duty 4 není obyčejná hra. Je to sice krátký, ale emotivní a filmovou atmosférou přímo nasáklý nářez, který jen stěží bude na poli válečných her hledat konkurenci.

 

Čas ubíhá a světem se prožene několik dalších úspěšných titulů, ale všichni čekají co bude dále. Bude další pokračování Call of Duty ? V listopadu 2009 přichází odpověď a to docela razantní. Vychází pokračování s názvem Call of Duty 4: Modern Warfare 2, které jako kombajn na poli plném klasů začíná sklízet opět velkou řadu ocenění u hráčské komunity a okamžitě atakuje první příčku v kategorii akčních her. Přiběh sice není až tak uchvacující jako v minulém díle, ale snaží se plynule navázat kde předešlý díl přestal a hráči to ocení. Nic celkem nového a originálního nepřišlo a množí se zástup kritiků, kteří čekali, že hra nabídne více ovšem celkově pro Infinity Ward tento titul opět znamená veliký úspěch bez nějakého složitého vývojářského zápřahu. Prostě tento typ příběhu jdoucí ruku v ruce s pěknou grafikou a velmi jednoduchým ovládáním, který nabízí opravdu řadu zážitků hráče oslovil a zaujal.

 

Ovšem neuplyne ani půl roku a na trhu je opravdu velká a schopně se tvářící konkurence. V prvních dnes března 2010 totiž vychází Battlefield: Bad Company 2 z dílny DICE / Electronic Arts a souboj titánů může začít. Battlefield známe z dob minulých jako vynikající multiplayery především, ale jeho singleplayerová akce v tomto dílu se velmi směle snaží Modern Warfare vyrovnat. Není zde sice tak silně přesvědčivý příběh a umělá inteligence nepřátel, ale řada lidí hru i tak ocení a důstojná konkurence je tady. Zřejmě se tomuto titulu asi nepodaří Modern Warfare sesadit z trůnu, ale ambice jsou veliké a čas sám ukáže jak tato relativně nová hra vlastně obstojí.

 

Takže se nacházíme v období souboje Modern Warfare 2 a Bad Copany 2 a hráči si užívají jak hry tak srovnávání a živě se diskutuje a hodnotí co která hra dokáže a kde jsou slabiny a všechny ty podobné debaty kolem. Ovšem jak už to bývá když se dva bijí většinou se ukáže někdo třetí a brousí si zuby na jejich pozice a velmi často se i směje. Řeknete si kdo by se mohl vynořit a narušit tento souboj a třeba i konkurovat? Bude to někdo známý a nebo nějaká absolutní novinka? Řada hráčů v zápalu hraní těchto her tak nějak pozapomněla na staré dobré a úspěšné díly ze série Medal of Honor a právě tento titul chystá útok na oba peroucí se titány a to celkem zdrcující silou.

Nový titul s názvem čistě Medal of Honor má vyjít ve třetím kvartále tohoto roku a slibuje opravdu zajímavou podívanou. Tento titul vlastně éru válečných stříleček rozjel, ale nezareagoval na změnu bojiště a tak zůstal v pozadí. Ovšem vrací se silný a odhodlaný Modern Warfare 2 zatopit jak jen to půjde. Příběh je zasazen do Afgánských hor a hráč se vžije do člena týmu Tier 1, který je nasazován na ty nejelitnější operace vyžadující nejlepší vojáky. V singleplayeru je pro vás chystán poutavý a nepřestřelený příběh zaměřený právě na akce zmiňované jednotky, které jste členem. Multiplayerová část zůstává zatím zastřena rouškou tajemství a budeme si muset počkat co nám předvede.

 

Žijeme sice ve dvacátém století, ale atmosféra na trhu her a hlavně v kategorii akčních opravdu začíná připomínat souboje gladiátorů v aréně bájného Colosea a diváci netrpělivě čekají kdo tuto bitvu na život a na smrt o slávu a uznání přežije. Určitě je dobře, že je taková konkurence a hry mají stoupající úroveň a kvalitu a my hráči si tak můžeme užívat při hraní kvalitní akce a příběhu a vůbec je hraní opravdu zážitek.

  |   Tags:   |   Autor: Bufo

Obrázek uživatele NEMO

Tak začínám přemýšlet nad koupí nového PC :)
Vidím že tento rok se na nás hrne oprvdu plno zajímavých her.
GJ ;)


Obrázek uživatele mukY

supa hra ta bad company cel by som


Obrázek uživatele Majaaczek

ze by se nam mafie presunula na pristi leden? :D


Obrázek uživatele Bufo

Nevím nevím jak to bude do budoucna :-) Jestli to takto půjde dál bude her více než se bude stíhat hrát :-)

Jinak nevím jestli to víte, ale studio Infinity Ward co vyrobilo Modern Warfare přišlo asi o 6 nejlepších lidí co se od nich trhli a založili své projekty a nebo šli jinam. Takže se to tam hýbe a asi můžeme čekat nějaké nové směry tvorby her podle mého. Celkem dost se o těch přechodech lidí píše.


Obrázek uživatele Why

urcite si MoH zahrám je to moja srdcovka


Obrázek uživatele Rola

Ja nie som velky fanusik tohto zanru, ak to tak mozem nazvat, zatial som ziadnu z tych dvoch nehral a ani sa nechystam na tu MoH :) ale co sa grafiky tyka, tak to vyzera dost realne :)
ou a... zijeme v 20tom storoci...? :D


Obrázek uživatele Duska

tak on už je starší pán, on to tak nebere ;)


Obrázek uživatele Rola

hehe, tak to ma nenapadlo :P


Obrázek uživatele cardik

Super banner ke článku, vymazlená koláž ;o)))


Obrázek uživatele Duska

dík ;)


Obrázek uživatele Arachi

Vypadá to pěkně, na MoH jsem slyšel pořád samou chválu a jak jsem zkoušel předchozí verze, moc se mi to líbilo. :)


Obrázek uživatele iOio

BFBC2 silná závislosť :D čo sa multi týka tak COD sa môže schovať :) a ešte keď bfko hráte s niekým na TS fuuu to je iné kafe :D hlavne squad rush 4v4 niečo ako CSko plant/defuse ale neporovnateľne lepšie :-D
najväčšie skóre v Bfku na PC verzii 7 461 362
najdlhší playtime na PC verzii 21d 12h 15m
a to podotýkam že hra vyšla na začiatku marca tak týpek si to inak dáva :-D
btw. pekný článok ;)


Obrázek uživatele lamiq

Tak Bad Company 2 vřele doporučuji. Ten mulťák nemá chybu...


Obrázek uživatele Ron

nj musim jit nakupovat :D


Obrázek uživatele Ron

tak jsem se stal stastlivcem u BFBC2 :D

   

PUBLIC: 6 / 16
de_dust2
217.112.171.103:27015 Připojit přes Steam
AIM: 0 / 10
fy_pool_suite
217.112.171.103:27016 Připojit přes Steam
Deathmatch: 0 / 20
de_dust2
217.112.171.103:27017 Připojit přes Steam
GunGame: 0 / 16
gg_woody
217.112.171.103:27019 Připojit přes Steam
AWP: 0 / 10
awp_geniusteam
217.112.171.103:27020 Připojit přes Steam
Paintball: 0 / 16
cs_paintball
217.112.171.103:27022 Připojit přes Steam
TeamSpeak 3: 23 / 512 ts3.gamester.cz:9987 Připojit na TeamSpeak 3 server
Internetové připojení serveru zabezpečuje společnost AVONET.
Servery jsou umístněny přímo na velkokapacitní lince ve Zlíně, čímž je zajištěna stabilita a rychlá odezva herních serverů.RSS kanál

Syndikovat obsah

Doporučujeme


Facebook a Twitter

gamester je na facebooku

Follow gamester_cz on Twitter


Credits

Gamester.cz je český portál nejen o legendární hře Counter Strike.


Author: PetaCZ
Design: www.ondrejcarda.com
CMS: Drupal založený na Nitobe

© 2006 Gamester.cz
Jakékoliv kopírování obsahu webu včetně převzetí či šíření článků je bez souhlasu autorů zakázáno.