Gamester - counter strike portal


Preview: State Of Decay

Život, jak ho známe šel do kytek. Zemi zasáhla rychle rozšiřující se epidemie, která mění lidi na polorozpadlé, divně vypadající a především po vašem mozečku a masíčku lačnící ZOMBIE. Nějak takhle by šel popsat úvod jakéhokoli zombie filmu, seriálu či hry. Ano jedná se o preview, možná pro někoho ne až tak známé připravované hry State Of Decay. A proč by vás tenhle kousek neměl minout? To se dočtete v menším-větším preview na tuto hru.

Otázka na začátek

Asi každý z nás se v životě zamyslel nad tím, jaké by bylo zažít skutečnou zombie apokalypsu. Jaké by bylo shánění potravin a zásob a jaké by asi bylo rozmlácení hlavy pomocí ocelové tyče svému nadřízenému (samozřejmě, jen kdyby patřil k těm co už jsou dávno pochovaní v zemi, ale z nějakého důvodu se pořád promenádují na vašem trávníku). Ale proč nad něčím takovým přemýšlet, když si to vše můžete v klidu a pohodlí vaší sedačky zkusit? Tedy, možná až na toho nadřízeného.

State Of Decay

Co se stane, když se lidstvo dostane na pokraj zhroucení? Co když všechny zákony a pravidla přestanou platit? State Of Decay přivádí tyto otázky k životu velmi zajímavým způsobem. Nepůjde zde jen o boj, který bude samozřejmě tvořit důležitou součást hry, ale především zde půjde o přežití. Tím pádem se z potravin, vody, munice a přístřeší stávají nezbytné součásti hry. Hra State Of Decay je ztělesněním apokaliptyckých scénářů ,,Co kdyby?´´.

Svět je vaše hřiště

Procházení světa bude nesmírně důležité a to ze dvou důvodů. Za prvé si budete muset sehnat zásoby a stavební materiál, který se nejlépe hodí pro zvelebení vašeho přístřešku. A za druhé zažijete jak zábavu, tak adrenalin. Vysvětlím na názorném příkladu. Je chladné dopoledne 9:00 a vy se nacházíte na dvorku před svým domem, no spíše před nějakou sotva stojící špeluňkou, jejíž součástí je stále prázdná lednička.

A to je docela veliký problém, jelikož toho asi při večerním nájezdu zombií moc nevydrží. A právě proto se budete muset vydat do města, no a co je krásnějšího, než si do místní policejní stanice skočit pro munici a zbraně, v obchodě si vzít tolik potřebné zásoby a například v OBI si vzít všechen potřebný stavební materiál? Svět je vaše hřiště...... Dělejte si co chcete.

NPC postavy

Tím se dostáváme k samostatné složce hry, a to NPC postavám. Tyto postavy budou rozmístěné po celém světě a budou čekat jen a jen na vás. Především na ně narazíte na průzkumných misích okolí, kdy onomu nešťastníkovi zachráníte život a on vám za to nabídne spolupráci, či pomoc s daným úkolem. Po čase získáte nějakou tu pomocnou sílu, jenž vám pomůže při hledání zásob a obraně vašeho útočiště.

Druhy zombie

Podle všech dostupných informací by se ve hře měli objevit rozmanité druhy zombie. Počínaje normálními typy, až k velice neobvyklým. Z těch normálních tu máme zombie, které jsou středně rychlé a taktéž silné. Potom tu jsou velice pomalí, ale za to velice odolní..... a takhle bych mohl pokračovat. Z těch speciálních tu je tzv. screamer a tem má docela nepříjemnou vlastnost a to řvát. A to dost nahlas. Jak je z velice uspěšného seriálu The Walking Dead známo, tak hluk zombie přivolává, no a to platí i tady. Dejte si proto pozor, kdy a kde budete používat střelné zbraně. Jelikož asi nemá moc veliký význam vyprázdnit celý zásobník do menší skupinky zombie a následně mít v patách doslova dav těchto nemilých tvorů.

Zbraně

Do rukou se nám dostane opravdu, ale opravdu mnoho zbraní. Od střelných, jako revolvery, brokovnice, SMG... Výbušných, jako C4, molotovův koktejl... Klasických, jako trubky, sekyry, motorové pily až po speciální typu trubka+páska+hřebíky+elektřina...

Vozidla

Taktéž se nám pod ruku dostane dostatečné množství dopravních vozidel. Od běžných osobních aut, pick-upú, dodávek, až po autobusy, náklaďáky. Ale žádné z vozidel nemá bezednou nádrž a proto se benzín stane velmi cenným a nezbytným.

Vše má svůj důsledek

State Of Decay je survival sandboxová hra s příměsí steahltu, která v reálném čase vyvíjí a generuje obsah na základě vašich rozhodnutí, či činů, které provedete. Rozhodněte se, kde chcete postavit útočiště jak pro vás, tak pro ostatní NPC postavy. Používejte zdroje, či materiály, jak uznáte za vhodné, ale pozor materiály, které použijete, například pro zabarikádování oken budou poškozovány a nevydrží dlouho. Dbejte proto na své rozhodnutí a činy, každá volba a každý čin má svůj důsledek...

State Of Decay zatím nemá určené datum vydání, jediné co víme je to, že tento exkluzivní titul vychází pro PC a XBLA.

Gameplay ze hry: 

  |   Tags:   |   Autor: screenlock

Obrázek uživatele Majaaczek

Preview parádní, palec nahoru.
Dojem ze hry... Nevím. Smíšené pocity. Námět zajímavý, ale grafické zpracování mi připomíná Vice City (podle obrázků, video v práci nepustím). Docela bych se bál, aby se ze hry brzo nestala nudná záležitost, kde se bude pořád opakovat výlet pro munici na jedno místo, výlet pro jídlo na jedno místo, výlet pro stavební materiál na jedno místo a v noci průběžné opravování škod při každonočních útocích zombie. Prostě aby to nebylo jako Sims :D


Obrázek uživatele The_vampire_Lestat

velmi zaujimava hra i ked po tej grafickej stranke mi pride trosku slabsia


Obrázek uživatele Ivanka

Dobře ty.Tak na to se těšim.


Obrázek uživatele Stewie

Toto si zahrám, zombie žáner mám rád :)


Obrázek uživatele Anonym

Ahoj, já sem si state of decay stahl v den vysvedceni. Nwm ale v te me verzi neni treba vubec jedno z tech aut co je v gameplaey nad komentaremi. Vůbec jsem v ty hre nevidel zadny nakladak autobus ani nic podobneho. Dosel jsem i k myslence ze mam blbi update ale nwm. Prosím poradte co mam delat, v pripade jak state of decay updatovat prosim poradte mi


Obrázek uživatele Anonym

Čau, především se omlouvám všem adminům, který bude následující komentář vadit. Jestli chcete, tak ho klidně smažte. Každopádně, o co go, kdysi jsem pro tenhle ten web psal. pod jménem screenlock, ale bohužel, po nějakém čase, se gamester.cz jaksi zastavil, a tak bych všechny příznivce her, jak počítačových, tak konzolových pozval na tento web: http://www.czechgamer.com/ , pro který momentálně píšu. A to z jednoho důvodu, všichni tady, ať už členové, či příležitostní čtenáři, jste to, co jsem na tomhle webu měl rád, hl. co se týče komentářů a aktivity kolem něj. Jednoduše řečeno, byl bych velice rád, kdyby se alespoň pár z vás, mrklo, na tento web: http://www.czechgamer.com/ a popřípadě, u něho na nějakou chvíli zůstali. Nechci, aby tento koment vyzněl jako reklama, to fakt, ne. Jen bych byl rád, kdyby se tato fanouškovská základna, která ráda v komentářích vipichuje to, co se jim líbí, či ne přenesla i na czechgamer.cz. Na úplný konec, se ještě jednou omlouvám všem, kterým, tento koment vadí. Díky a mějte se :)

   

PUBLIC: 6 / 16
de_dust2
217.112.171.103:27015 Připojit přes Steam
AIM: 0 / 10
mini_dust2
217.112.171.103:27016 Připojit přes Steam
Deathmatch: 0 / 20
de_dust2
217.112.171.103:27017 Připojit přes Steam
GunGame: 0 / 16
gg_fy_ag_world_cs16
217.112.171.103:27019 Připojit přes Steam
AWP: 0 / 10
awp_gowenna2003
217.112.171.103:27020 Připojit přes Steam
Paintball: 0 / 16
cs_paintball
217.112.171.103:27022 Připojit přes Steam
TeamSpeak 3: 1 / 512 ts3.gamester.cz:9987 Připojit na TeamSpeak 3 server
Internetové připojení serveru zabezpečuje společnost AVONET.
Servery jsou umístněny přímo na velkokapacitní lince ve Zlíně, čímž je zajištěna stabilita a rychlá odezva herních serverů.RSS kanál

Syndikovat obsah

Doporučujeme


Facebook a Twitter

gamester je na facebooku

Follow gamester_cz on Twitter


Credits

Gamester.cz je český portál nejen o legendární hře Counter Strike.


Author: PetaCZ
Design: www.ondrejcarda.com
CMS: Drupal založený na Nitobe

© 2006 Gamester.cz
Jakékoliv kopírování obsahu webu včetně převzetí či šíření článků je bez souhlasu autorů zakázáno.