Gamester - counter strike portal


Jak nebýt ...

Tak sem se konečně po několika dnech dokopal k tomuhle článku. motivací mi byla hlavně snižující se průměrná kvalita hráčů na našich serverech. Pokusím se pro vás začínající hřáče vypsat několik věcí, na které si vzpomenu a které by měli být takovou Alfou a Omegou vaší hry, pokud nechcete, aby vám ostatní hráči nadavali a horkokrevnější admini nedavali bany za demenci.Těd sem si vlastně uvědomil, že ani nevím čím začít, tak asi začnu od začátku :o)

Základní praktiky na spawnech
(místech kde se rodíte vždy nové kolo)

  • Uhýbej vždy vpravo - na spawnech bývá na začátku kola spousta hráčů, proto abys zbytečně neblokoval zkušenější hráče, kteří běží rychle na pozici, snaž se vždy vybýba vpravo. Oni to udělají automaticky také a tak se nezaseknete o sebe.
  • Taktika od spoluhráčů - na začátku kola si všímej co ostatní z tvého teamu napíší nebo řeknou do mikrofonu. Zkušenější hráči dokážou odhadnout idealní taktiku pro vyhrání kola.
  • Je důležité znát pojmenování mapy - neboli, každá mapa a hlavně každé její zákoutí a místo má své pojmenování. Když pak uslyšís od spoluhráčů "bomba na středu u zelené" budeš vědět, kam běžet pomoci svým spoluhráčům hlídat ukořistěnou bombu. Je to důležité pro vyhrání kola. Stejně tak to platí i pro začátky kol. Mnohdy se totiž dozvíš, kam je ideální jít.

 

Základní rady pro teroristy
Pokud jste se úspěšně vymotali z výchozí pozice (spawn) a běžíte bojovat, tak doporučuji zvláště teroristům základní rady.

  1. Při běhu si dejte do ruky pistolku nebo nůž, protože tak je váš běh rychlejší než třeba s AK/M4 a neblokujete hřáče za sebou, kteří se snaží doběhnout k plantům dřívě, než se policisté "zakempí " (obsadí výhodné pozice tak, aby vám nedovolili položit bombu).
  2. Pokud bežíte v chumlu spoluhráčů, nesnažtě se náhle něco napsat. Hráči za vámi do vás pak naráží a musejí vás obíhat.
  3. To samé platí pro situace, když už běžíte na plant (místo kam pokládáte bombu) mezi prvními. Nezastavujte se těsně před vyběhnutím na plant, protože ty za vámi zablokujete a nakonec se tam nedostane nikdo a stanete se lehkou kořistí pro policisty. Když si nevěříte na to vystřílet plant, uvolněte s větším předstihem pozici lepším hráčům a nechte je předběhnout vás.
  4. Pro ty hráče co běží vzadu platí jedno osvědčené pravidlo : Nesnažte se pomahát těm před vámi házením flashů nebo granátů. Z pozice třetího nebo čtvrtého hráče v řadě už nic neházejte. Buďto granátem zasáhnete vlastní, nebo je oslepíte flashem.
  5. Co se týče smoke granátu, tak jeden konkrétní tip. Teroristé na dustu2 hází od spawnu smogy do kat opravdu zbytečně a zhoršují viditelnost akorat sami sobě.

 

Základní rady pro policisty
I pro policisty tu mám několik jednoduchých tipů a rad pro zkvalitněni hry.

  1. Pokud vidíte své hráče jak někam beží, nemusíte běžet za ními. Lepší je se na spawnu rozhlédnout a běžet na ten plant, kam jde méně spoluhráčů. Zajístí vám to ve většině případů větší počet fragů a také ušetří práci s dobýváním hromadně okempeného plantu. Je důležité především nedovolit terotistům položit bombu. Ne přežít kolo. Jednejte teamově
  2. Z toho plyne další  rada. Je lepší pro policisty doběhnout na plant a tam počkat až terorista příjde. Běháním po mapě soupeři jen zjednodušíte položení bomby v momentě, kdy jste zrovna na jeho spawnu.

Ještě několik rad na závěr, které sou univerzální pro všechny. Pokud vidíte spoluhráče, jak walkuje (pohybuje se krokem né během), tak buď to ho předběhněte a nechte ho daleko za sebou a nebo walkujte za ním. Nejhorší variantou je zůstat za ním a dupat mu tam. Dále pokud chtete spoluhráčům ohlasit, že se soupeř blíží ve velkém počtu k vašemu stanovišti - učinte to až budete mít jistotu že se k vám nese i bomba. jestliže jdou bez bomby je lepší si zahrát na Ramba, než aby spoluhráči zbytečně odkryli druhý plant.

Poslední rada na závěr. Pokud máte neustálou potřebu sdělovat spoluhráčům nějaké "důležité" věci, tak použijte "say" (psaní do hry) a nebo ventrilo (jen na povidíání ne radění, za které je u nás Ban). Mluvení do hry slouží jen k tomu, aby se spoluháči informovali o nepříteli. 

Ps: pokud vás ještě nějaka rada napadne, můžete použít komentář.

  |   Tags:   |   Autor: Duska
   

PUBLIC: 6 / 16
de_dust2
217.112.171.103:27015 Připojit přes Steam
AIM: 0 / 10
aim_sk_ak_m4
217.112.171.103:27016 Připojit přes Steam
Deathmatch: 0 / 20
de_dust2
217.112.171.103:27017 Připojit přes Steam
GunGame: 0 / 16
gg_woody
217.112.171.103:27019 Připojit přes Steam
AWP: 0 / 10
sniperwar2
217.112.171.103:27020 Připojit přes Steam
Paintball: 0 / 16
cs_paintball
217.112.171.103:27022 Připojit přes Steam
TeamSpeak 3: 27 / 512 ts3.gamester.cz:9987 Připojit na TeamSpeak 3 server
Internetové připojení serveru zabezpečuje společnost AVONET.
Servery jsou umístněny přímo na velkokapacitní lince ve Zlíně, čímž je zajištěna stabilita a rychlá odezva herních serverů.RSS kanál

Syndikovat obsah

Doporučujeme


Facebook a Twitter

gamester je na facebooku

Follow gamester_cz on Twitter


Credits

Gamester.cz je český portál nejen o legendární hře Counter Strike.


Author: PetaCZ
Design: www.ondrejcarda.com
CMS: Drupal založený na Nitobe

© 2006 Gamester.cz
Jakékoliv kopírování obsahu webu včetně převzetí či šíření článků je bez souhlasu autorů zakázáno.