Gamester - counter strike portal


Herní konzole: PLAYSTATION3

Rozhodl jsem se pro Vás udělat takový malý seriál o všech možných herních zařízeních, konzolích, příslušenstvích a všem co k tomu patří. Informace jsou čerpány letitými gamerskými zkušenostmi a samozřejmě z široširého internetu. Jako první jsem se rozhodl vám blíže představit mou nejoblíbenější hračku a to Playstation 3, kterou samozřejmě mám a je multimediální ozdobou mého obyváku.

Začneme tedy s herním multifunkčním zařízením PS3 neboli PlayStation 3 od společnosti Sony. Je nástupcem veleúspěšné konzole Playstation 2. Soupeří v současné době s konzolemi Xbox 360 od Microsoftu a Wii od Nintenda.
Hlavním rozdílem PlayStationu 3 od předešlých konzolí PlayStation je jeho herní online služba PlayStation Network, která je v rozporu s politikou Sony u minulých verzí PlayStationů, kde nechávala čistě na vývojářích, jestli bude jejich hra podporovat hraní online. Dalšími hlavními vlastnosti této konzole je mnoho multimediálních funkcí, propojení s přenosnou konzolí PlayStation Portable a použití optického formátu Blu-Ray jako úložiště pro hry či filmy. PlayStation 3 je také první multimediální zařízení, které podporuje Blu-Ray profil verze 2.0.

Historie

PlayStation 3 byl poprvé vydán 11. listopadu 2006 v Japonsku (Z průzkumu agentury Media Create vyplývá, že se za 24 hodin prodalo 81,639 kusů konzole), 17. listopadu 2006 v Severní Americe, 16. března 2007 ve Spojeném království a Irsku a nakonec 23. března 2007 v Evropě a Oceánii. V den vydání byly na trhu dvě verze, první měla pevný disk o velikosti 20GB a druhá verze s kapacitou pevného disku 60GB, která měla i několik funkcí navíc, model s 20GB pevným diskem nebyl nikdy vydán v Evropě a Oceánii.

18. srpna 2009 Sony oznámila Sony PlayStation 3 s kódovým názvem CECH-2000 na konferenci Gamescom v Německu. Slim verze byla vydána ve všech oblastech najednou v září 2009. S příchodem slim modelu se také změnil typ psaní konzole. Místo PLAYSTATION 3 se píše PlayStation 3 jako u svých předchůdcích PlayStation či PlayStation 2, na slim modelu je ale místo PlayStation 3 napsána pouze zkratka PS3. Také se změnila bootovací obrazovka a místo nápisu Sony Computer Entertainment je nově napsáno PS3 PlayStation 3. Poslední změna se projevila v podobě nového designu obalů her pro PlayStation 3. Zajímavostí je že PS3 Slim je o 32% menší a spotřebuje o 34% méně energie než její předchůdkyně.

Mě osobně na PS3 vyhovuje snad vše. Hlavní výhoda je ta, že pokud vlasníte PS3 nepotřebujete žadný jiný multimediální přehrávač. Zařizení se da použít kromě hraní her na uložiště fotek, přehrávání filmů, Blue-ray nosičů, poslech hudby ve formátu mp3 a třeba i surfování po internetu. S připojeným přenosným HDD, klavesnicí a spousty jineho, Vám opravdu nechybí už snad nic.


 

Technická specifikace

•  CPU: Cell Broadband Engine™ GPU: RSX
Audio výstup: LPCM 7.1ch, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby    TrueHD, DTS, DTS-HD, AAC
•  Operační paměť: 256MB XDR Main RAM, 256MB GDDR3 VRAM
•  Hard disk: 2.5" Serial ATA Inputs / Outputs Hi-Speed USB (USB 2.0): 2
Sítě: Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) × 1; IEEE 802.11 b/g; Bluetooth 2.0 (EDR)
•  Ovladač: Wireless Controller (Bluetooth) AV output Resolution: 1080p, 1080i, 720p, 480p, 480i (for PAL 576p, 576i) AV output
•  HDMI OUT connector: 1 AV output AV
MULTI OUT connector: 1 AV output Digital out (optical) connector: 1 BD/DVD/CD drive (read only) Maximum read rate: BD × 2 (BD-ROM); DVD × 8 (DVD-ROM); CD × 24 (CD-ROM)
•  Napájení: AC 220 - 240, 50/60Hz
Spotřeba: Approx. 250W External dimensions (excluding maximum projecting part): Approx. 290 × 65 × 290 mm (width × height × length)
•  Váha:  3.2kg

Procesor

PS3 využívá procesor Cell, který se skládá z jednoho 3,2 GHz PowerPC jádra „Power Processing Element“ (PPE) a šesti připojených „Synergistic Processing Elements“ (SPEs). Sedmá běží ve speciálním režimu a je věnována aspektům OS a bezpečnosti. Osmá je sice přítomna na čipu, je ale odpojena, slouží ke zvýšení výtěžnosti výroby (pokud je jeden SPE vadný, není nutné zahodit celý čip).  PS3 má 256 MB Rambus XDR DRAM, taktované na frekvenci sběrnice procesoru. Od aktualizace firmware 2.01 je 32 MB ze XDR paměti vyhrazeno pro PS3 XrossMediaBar uživatelské rozhraní.
První verze PS3 používaly procesory Cell vyrobenené technologií 90 nm (60 GB verze), které byly postupně nahrazeny technologií 65 nm pro CPU (40 GB verze) a později i u GPU (80 GB verze). PS3 slim už má CPU 45nm/ GPU 65nm.

Grafický čip

Grafická karta NVIDIA RSX je taktovaná na 550 MHz a má 256 MB. Využívá celé jedno jádro na PS3. Od aktualizace na verzi 3.50 zobrazuje PS3 stereoskopický 3D obraz na 3D Blu-ray discích (filmy i hry). Nutno ale vlastnit i 3D televizor.

HDD

Zajímavostí je že PS3 ve svých útrobách skrývá klasicky 2.5´ veliký hdd, takže pokud máte málo místa tak stačí koupit nový, rychlejší hdd a jednoduše vyměnit. Samozdřejmě v systemu je patřičná utilitka na přehrání zaznamů ze starého HDD

Bezdrátový ovladač DUALSHOCK 3

Ovladač je designově a ovladatelností téměř stejný jako u předchozích typů, jen s tí rozdílem, že není propojen kabelem, ale ovládán pomocí Bluetooth.Typ baterie-zabudovaná dobíjecí litium-iontová baterie, napětí-DC 3,7 V, kapacita baterie-610mAh a přibližná hmotnost 193g.

Playstation Store

Playstation Store je internetový obchod, ze kterého lze stahovat demoverze např. Fifu 11 nebo UNCHARTED 2, ukázky z High Definition filmů, videa z promo akcí a další. Dále obsahuje zdarma ke stažení službu Home, ve které bude hráč ovládat svého avatára, bude mít svůj virtuální pokoj, bude si moci popovídat s kamarády, domlouvat se vyměňování věcí a stahovat si objekty do her.
PlayStation 3 podporuje DVD Blu-ray a DivX, má Wi-Fi, Ethernet, pevný disk, HDMI, full HD, remote play (na hraní her, přehrávání filmů, dívání se na televizi a prohlížení si fotek na svém přenosném zařízení Playstation Portable), čip CELL Broadband engine a grafický čip RSX.

Exklusivní herní tituly jen na PS3

• Resistance
• Killzone
• Uncharted
• GranTurismo
• MotorStorm
• LittleBigPlanet
• God of War
 

Zajímavé statistiky o počtu prodaných her a konzolí můžete sledovat docela slušně s aktuálností zde - link

Modely PlayStation 3

1 generace:

* 4 USB porty
* hardwarová emulace PS2
* podpora SACD
* podpora "third-party" OS
* 20 GB HDD (CECHBxx NTSC)
o v prodeji od listopadu 2006
o bez 802.11b/g Wi-Fi
* 60 GB HDD (CECHAxx NTSC)
o v prodeji od listopadu 2006
o 802.11b/g Wi-Fi
o čtečka paměťových karet

2 generace:

* 802.11b/g Wi-Fi
* čtečka paměťových karet
* 4 USB porty
* částečná softwarová emulace PS2
* podpora SACD
* podpora "third-party" OS
* 60 GB HDD (CECHCxx PAL)
o v prodeji od března 2007
* 80 GB HDD (CECHExx NTSC)
o v prodeji od srpna 2007
o některé modely v edici s MGS4 nebo MotorStorm
o ovladač DualShock 3 (pouze v edici s MGS4)

3 generace:

* 802.11b/g Wi-Fi
* 2 USB porty
* bez emulace PS2
* bez podpory SACD
* podpora "third-party" OS
* 40 GB HDD (CECHGxx, CECHHxx, CECHJxx PAL/NTSC)
o v prodeji od října 2007 (EU, AU)
o v prodeji od listopadu 2007 (USA, JP)
o model Gun-Metal Gray v edici s MGS4
* 80 GB HDD (CECHKxx, CECHLxx, PAL/NTSC)
o v prodeji od srpna 2008 (USA, EU, AU)
o v prodeji od října 2008 (JP)
o některé modely v edici s MGS4 a Killzone 2
o ovladač DualShock 3 (pouze v edici s MGS4)
* 160 GB HDD (CECHPxx PAL/NTSC)
o v prodeji od října 2008 (EU)
o v prodeji od listopadu 2008 (USA)
o některé NTSC modely v edici s Uncharted

4 generace:

* 802.11b/g Wi-Fi
* 2 USB porty
* bez emulace PS2
* bez podpory SACD
* bez podpory "third-party" OS
* podpora Bravia Sync XMB
* 120 GB HDD (CECH-20xxA PAL/NTSC)
o v prodeji od 1. září 2009 (EU, USA)
o v prodeji od 3. září 2009 (AU, JP)
o některé NTSC modely v edici s LittleBigPlanet a Ratchet & Clank Future: A Crack in Time
* 250 GB HDD (CECH-20xxB PAL/NTSC)
o v prodeji od října 2009 (EU)
o v prodeji od 15. října 2009 (AU)
o v prodeji od 3. listopadu 2009 (USA)
o v prodeji od 17. prosince 2009 (JP)
o některé modely v edici s Uncharted 2: Among Thieves, Ratchet & Clank Future: A Crack in Time, SingStar Motown, Eyepet, nebo PlayTV
o některé NTSC modely v edici s Final Fantasy XIII
* 320 GB HDD

Zdroje: wiki (technické specifikace, historie) , vgchartz.com , pocitac.com

  |   Tags:   |   Autor: Rowan

Obrázek uživatele roxaNa

nice článok :) nová posila redakčného teamu? :)


Obrázek uživatele Bajt

Gran Turismo je to, co mi na PC opravdu chybí. A i kvůli Guitar Hero docela zvažuju, že si PS3 brzo pořídím.


Obrázek uživatele Rowan

tak guitar hero mam k prodeji :) kdyby jsi chtěl :) a opravdu je to pecka. bohužel jen když nekdo hraje na kytaru tak se s nim moc hrat nedá :D:D


Obrázek uživatele Duska

no jo, tehdy jsem ti natrhl plťku ;)


Obrázek uživatele Duska

Tak Guitar Hero jsem na tomto PS3 hral a pohodička ;) dokázal bych si představit to mít doma.. interaktivně poslouchat dobrou hudbu...


Obrázek uživatele Majaaczek

Dlouho jsem odolaval.. ale asi si to taky poridim.


Obrázek uživatele Duska

u mě je jediný problém proč si nekoupit konzoli.. lenost :D


Obrázek uživatele Majaaczek

Ja si treba myslim, ze to je zbytecne vyhozeni nekolika tisic.. za to bych mel slusny dopnky k fotaku.. hry muzu hrat na PC.. Navic protoze nemam v ostrave ani televizi (na co, kdyz mam ntb a stejne jsem doma akorat pres noc) tak bych to musel poridit i s nejakou bednou..

Proste me tyhle konzole nikdy nijak netahly :D


Obrázek uživatele Maros

Ako na tejto srande funguje prehliadac? Nasledne Live Stream? Flash? Akym sposobom je mozne pripojit klavesnicu (kebal/bt/wireles)?

inac na alze je pohode akcia, PS3 (320 GB) s grand turismom zadarmo - cena: 365 €

Kazdopadne lacne to nie je si myslim...


Obrázek uživatele Rowan

prohlížeč funguje perfektně se vším fšudy tusím i stream jede, nevim vyzkouším napíšu. s klavesnici není problem s žadnou, je tam podpora pro vše od logitechu ale zkousel jsem i labtec ci genius a slape perfektne. otestováno je handsfree k tel a take se perfektne pres bt sparovalo :)


Obrázek uživatele dw4rF_cz

Tak konzole má oproti pc jednu jedinou obrovskou výhodu - nemusí se upgradovat. Nemusím řešit jestli mi to utáhne grafická karta apod.

Jinak sem vyloženě konzoleovej typ nikdy nebyl. Ale zse některý hry jsou dobrý, a to že je to v podstatě multimediální konzole je taky supr věc.


Obrázek uživatele Majaaczek

tak jasne. to je velka vyhoda, ale pak prijde strejda Ususi Usi Napalici a vymysli PS4.. Pak jedine co budes moct udelat je koupit ho, protoze nove hry se casem budou delat na PS4 a na PS3 je nepustis..


Obrázek uživatele Maros

jasne, ale vyvoj PC je este rychlejsi... tato konzola sa vyraba od roku 2006 ak som to spravne z clanku pochopil. PC z roku 2006 podla mna najnovsie hry pre PC neutiahne ani keby to bol neviem aky highend tej doby... cize je to prirodzeny vyvoj, tak isto ako po par rokoch musis zmenit PC, tak isto aj konzolu... Samozrejme nemusis, ale potom sa musis uspokojit zo starsimi titulmi...

mne sa pri tomto paci moznost pouzit konzolu ako internetovy prehliadac, prehravac roznych diskov... proste doma ked chcem si na tom zahram, ked nie, nebude to len tak lezat pri TV, ale zbytok rodiny si moze kuknut nieco na nete, ci prehrat atd atd...

EDIT: aby som nezabudol, velmi pekny clanok :)


Obrázek uživatele Rowan

myslim že v tom rozhodně problém nebude, jelikož nevim co by vymysleli jineho než je br. každopadne neni poradne co vymyslet. ps3 podporuje jak move tak 3d je pouze a jen na výrobcích her co vše bude ve hře obsažené. a zatim žádná hra obsahove nenaplnila plnou kapacitu br disku. gt5 se malinkato přiblížilo....každopádně na nekterých verzích ps3 rozjedeš i hry na ps2... po jailbreaku všechno a nemusis nic kupovat když už teda...


Obrázek uživatele Why

ked porovnam xbox a ps3 tak jednoznacne Xbox :), mal som PS3 ale radsej som ho vymenil :)na Xbox maju hry lepsiu grafiku a zazitok je neporovnatelne lepsi :)


Obrázek uživatele Duran_CZECH

Fajn článek.

Já osobně teda pro konzole rozhodně nejsem. Teda ne že bych to zavrhoval, je to super věc, když přijdou přátelé, dát si partičku NHL nebo NFS, ale to je asi tak všechno.

Protože:
1) Kupovat originály, to bych musel vydělávat 30 000 měsíčně.
2) hrát FPS střílečky na gamepadu ? To je asi jako pilotovat letadlo na klávesnici.
3) Hardware konzolí je strašně zastaralý a není možné, aby do dvou let nepřišlo něco nového.
Co jsem kdysi četl, tak PS3 má grafický čip od nVIDIE na úrovní GF 7600. X-box 360 pro změnu čip od ATi R550 ( = X1650pro), jestli si dopře pamatuji. A tohle jsou sakra staré karty.
4) Jsem moc pohodlný, strkat do něčeho CD s hrou poi každé, když ji chci spustit, to je na mě moc otravné, osobně preferuji elektorniku bez mechaniky nebo úplně minimálně mechanických části (klasickému HDD se dneska ještě nevyhneme).


Obrázek uživatele Duska

Tuším si ty hry do toho můžeš nahrát.. (aspon jeden bod ti odpadne :D )


Obrázek uživatele Duran_CZECH

Je to možné, ale zdá se mi, že hry tam nahrát celé nejdou, že vždycky musíš dát to CD na rozjetí. SPíše bych to viděl na nějaké filmy, savy her, muzika.


Obrázek uživatele Ivanka

Na disk si tu hru můžeš stáhnout jedině,když si ji zakoupiš na ps store ne?


Obrázek uživatele Duska

to čumíš na mě?


Obrázek uživatele ^bEnQo

Ne, to ty čumíš na mě!

   

PUBLIC: 6 / 16
de_dust2
217.112.171.103:27015 Připojit přes Steam
AIM: 0 / 10
aim_map_usp
217.112.171.103:27016 Připojit přes Steam
Deathmatch: 0 / 20
de_dust2
217.112.171.103:27017 Připojit přes Steam
GunGame: 0 / 16
gg_mini_dust2_winter
217.112.171.103:27019 Připojit přes Steam
AWP: 0 / 10
awp_map
217.112.171.103:27020 Připojit přes Steam
Paintball: 0 / 16
cs_paintball
217.112.171.103:27022 Připojit přes Steam
TeamSpeak 3: 19 / 512 ts3.gamester.cz:9987 Připojit na TeamSpeak 3 server
Internetové připojení serveru zabezpečuje společnost AVONET.
Servery jsou umístněny přímo na velkokapacitní lince ve Zlíně, čímž je zajištěna stabilita a rychlá odezva herních serverů.RSS kanál

Syndikovat obsah

Doporučujeme


Facebook a Twitter

gamester je na facebooku

Follow gamester_cz on Twitter


Credits

Gamester.cz je český portál nejen o legendární hře Counter Strike.


Author: PetaCZ
Design: www.ondrejcarda.com
CMS: Drupal založený na Nitobe

© 2006 Gamester.cz
Jakékoliv kopírování obsahu webu včetně převzetí či šíření článků je bez souhlasu autorů zakázáno.