Gamester - counter strike portal


Filmové tipy

Podzim už je v plném proudu, venkovních aktivit bude pomalu ubývat, proto sem si dovolil vám nabídnout několik tipů na ukrácení dlouhých večerů, když zrovna nebudete mít už nervy hrát cs. Tentokrát to nebudou novinky a pozvánky do kina, protože to má na starosti Duška, ale výběr starších filmů, ktere byste v našich kinech hledali marně, byť třeba na "ostrovech" ja zná každé malé dítě. Vybral sem pro vás tři, i když je jich mnohem více, ale chtěl sem aby byl každý trochu jiný..nikdo by asi nekoukal na  3 filmy natočené na stejné téma.

Prvním filmem je Football Factory od režiséra Nickyho Lova, který byl publikován v roce 2004 a podle mnohých názorů je to jeden z nejlepších filmů mapujících situaci kolem fotbalu v Británii v 80. letech tj. zlaté éry hooligans. To co se v Británii v té době na fotbalových stadionech a v jejich okolí dělo se vůbec nedá srovnávat s dneškem, kdy je démonizovaný Baník nebo Slovan Bratislava jen slabým odvarem. Mě osobně se film nejvíc líbí proto, že se nesnaží moralizovat a nebo špinit hnutí hooligans jako třeba novější Green street hooligans, ale spíše se snaží mapovat a přiblížit myšlenkové pochody lidí, kteří se toho účastní. Takže pokud má někdo rád filmy s trochou akce, násilí a adrenalinu jistě nebude zklamán.

Dalším filmem je Rise of Footsoldier. Film vznikl v roce 2007 a je natočen podle skutečného příběhu Carltona Leache, fotbalového chuligána West Ham United. Rve se nejen pro zábavu a svůj klub West Ham United, ale i pro peníze, kdy dělá vyhazovače a stoupá stále výš v hierarchii podsvětí. Dělá ochranky při předávání peněz a drog, a nakonec začne sám obchodovat s drogami. S chuligánstvím Carlton Leach skončil po té, když chuligáni Millwallu z gangu The Treatment si počkali na I.C.F (chuligánská skupina West Hamu) v metru i se zbraněmi a Carlton dostává sekerou do hlavy. Za zmínku též stojí, že režisér tohoto filmu plného násilí a krve si dal práci i s hudbou, která se pokouší sledovat britské hudební trendy doby, kterou si hlavní hrdina prošel a můžeme tak zaslechnout hudbu osmdesátých a raných devadesátých letech od Oi! přes metal až po rave. Pro mě osobně to není film o fotbalu, ale špíše drsný film s kriminální tématikou. U nás ani na slovensku se do kin nedostal, ale podle všeho globálně není určen pro lidi do 18 let. Mě ale nepřišel o nic drsnější než třeba Rambo :o)

 

Třetím a posledním je film Business z roku 2005. Oproti dvoum předchozím je to trochu oddychovka. Je to o mladíkovi z předměstí Londýna, který utíká do Španělska jednak před policií a také proto, aby začal nový život. Přes přítele se dostane k bývalému britskému lupiči, který na jihu vede svůj klidný mafiánský život. Splní se mu po chvíli sny o bohatství a luxusním životě " na hraně". Jenže nic netrvá věčně... Mě tento film celkem bavil, hlavně to prostředí Španělského jihu..hned bych tam jel taky:o))


 

  |   Tags:   |   Autor: juhelak

Obrázek uživatele gemkio

TO FOOTBALL FACTORY SEM VIDEL A VSEM DOPORUCUJU SKVELEJ FILMEK, A TEN DRUHY FILM SEM NEVIDEL ALE AZ BUDE CAS TAK MRKNU ZNI TO ZAJIMAVE....NA TRETI SE DIVAT NEJSPIS NEBUDU


Obrázek uživatele ^bEnQo

Pekny clanok ;) Ja som videl len zmienovany Green Street Hooligans... Film celkom good, ale s futbalom to vela nemalo... Ale aj tak sa mi pacil...:)
-> trailer, ak by niekto chcel: http://www.youtube.com/watch?v=EAe-1Lv1KYU


Obrázek uživatele gemkio

dobry film, dokonce sem na nem byl v kine ale football factory je lepsi


Obrázek uživatele ROMAN MLATICKA

biznis brutalny film,len co som zbadal frenkiho sa mi to hned zapacilo:))


Obrázek uživatele TriP

Ja videl jen ten druhy, a nektery zabery v nem jsou fakt husty.


Obrázek uživatele Lafore

Rise of the footsoldier je fest dobry filmik...

   

PUBLIC: 6 / 16
de_dust2
217.112.171.103:27015 Připojit přes Steam
AIM: 0 / 10
fy_poolparty
217.112.171.103:27016 Připojit přes Steam
Deathmatch: 0 / 20
de_dust2
217.112.171.103:27017 Připojit přes Steam
GunGame: 0 / 16
gg_elevated
217.112.171.103:27019 Připojit přes Steam
AWP: 0 / 10
awp_map2
217.112.171.103:27020 Připojit přes Steam
Paintball: 0 / 16
cs_paintball
217.112.171.103:27022 Připojit přes Steam
TeamSpeak 3: 8 / 512 ts3.gamester.cz:9987 Připojit na TeamSpeak 3 server
Internetové připojení serveru zabezpečuje společnost AVONET.
Servery jsou umístněny přímo na velkokapacitní lince ve Zlíně, čímž je zajištěna stabilita a rychlá odezva herních serverů.RSS kanál

Syndikovat obsah

Doporučujeme


Facebook a Twitter

gamester je na facebooku

Follow gamester_cz on Twitter


Credits

Gamester.cz je český portál nejen o legendární hře Counter Strike.


Author: PetaCZ
Design: www.ondrejcarda.com
CMS: Drupal založený na Nitobe

© 2006 Gamester.cz
Jakékoliv kopírování obsahu webu včetně převzetí či šíření článků je bez souhlasu autorů zakázáno.