Gamester - counter strike portal


Facebook dnes slaví narozeniny

Někoho minul, někoho míjí. Někoho zas naopak zasáhl a teď ho má pevně ve svých spárech. Milována i nenáviděna bývá tato největší sociální síť na světě. Tak či onak problémy, které s sebou přináší, jsou spíš odrazem lidí, kteří Facebook používají. Dnes má však narozeniny a pro znalé i neznalé jsem zkusil dát dohromady důležité milníky a zajímavosti o Facebooku.

 

Psát si o tom, co to vlastně Facebook je, je asi v dnešní době zbytečné. V historii a znalostech vzniku této sociální sítě už však všichni tolik pevní v kramflecích nebudeme. Vezmu to však jen letmo, protože vřele doporučuji film Sociální síť/Social Network, no a tam je vše hezky zfilmováno a popravdě i chytlavě. Tak tedy historie. Facebook vznikl na Harvardské univerzitě někdy v únoru roku 2004 a autorem je bývalý student univerzity Mark Zuckerberg. Zhruba o 2 roky a pár měsíců později se Facebook otevřel, krom vybraných univerzit a nadnárodních společností, také volně uživatelům starším třinácti let. Pak už to šlo rychle. Začátkem prosince 2007 se stal Facebook se svými 57 milióny aktivními členy stránkou s největším počtem uživatelů mezi studentskými weby.

• Od září 2006 do září 2007 se Facebook dostal z 60. na 7. pozici mezi nejnavštěvovanějšími stránkami světa.
• V USA je Facebook jedničkou pro on-line sdílení fotografií s více než 60 milióny nahraných fotografií týdně.
• Facebook vydělává hlavně na reklamách
• Hodnota Facebooku byla v roce 2006 odhadována na 100 miliónů dolarů. Teď je to více jak 104 miliard dolarů!
• Jméno serveru vzniklo z papírových letáků zvaných Facebooks, které se rozdávají prvákům na amerických univerzitách. Tyto letáky slouží k bližšímu seznámení studentů mezi sebou.
• Na konci roku měl něco přes miliardu aktivních uživatelů. Dotahuje se tak pomalu i na Gamester!
• Denně se nově registruje asi 250 000 uživatelů.
• Denně se na FB nahraje cca 200 000 000 fotografií

Jeden by si řekl, že samé superlativy. Leč Facebook je často extrémně kritizován za ochranu osobních údajů. Aplikace mají totiž často přístup k vašim soukromým údajům. Bojovat se teď proti tomu rozhodl Max Schrems, rakouský student práv, který vyzval na souboj tohoto giganta internetu. Samozřejmě není první ani poslední, nicméně je to ten, který na to jde chytře. Požádal Facebook o data, která o něm uchovává. Než se ke svým údajům dostal, vyměnil si s Facebookem přes dvacet mailů. Samozřejmě mu informace nechtěli poslat.

Když poté Max obdržel soubor s 1 222 stranami textu, rázem pochopil, proč se Facebook snažil vydání dat zkomplikovat. V databázi této sociální sítě byly uchovány nejen informace o každém přihlášení, šťouchnutí nebo záznam chatů, ale i smazané zprávy a statusy nebo GPS lokace míst, odkud se Max přihlásil z telefonu. „Facebook o mně generoval data, která jsem nikdy nesdílel. Dokonce odhadl i e-mailové adresy, které bych hypoteticky mohl používat,“ řekl sám Rakušan. Více doporučuji si přečíst v článku - Všechno, co jste chtěli vědět o Facebooku, ale báli jste se zeptat.

Jak jste na to vy, přátelé. Jak často visíte na Facebooku a co ochrana osobních dat - Trápí vás?

  |   Tags:   |   Autor: Duska

Obrázek uživatele Duska

Facebook používám k práci, a tak když jsem v práci, mám ho zapnutý stále. Doma je mezi oblíbenými záložkami, na které klikám vždy, když zrovna nemám do čeho píchnout. Takže i doma ho určitě otevřu několikrát denně..


Obrázek uživatele Bugyhardy

Dlouho jsem si ho nechtěl založit. Nakonec jsem do toho šel hlavně kvůli školy. Jsem na něm docela často, ale moc ho nepoužívám a ani tam nepostuju nějaké zásadní informace o mně.

Jinak jedno video tak trochu k poslednímu odstavci:
http://www.youtube.com/watch?v=XvPVDJK9a-U

Dotaz: Není teď náhodou oblíbenější twitter? Nemám ho, ani to neplánuji, ale otravují s ním všude, kam se podívám(hlavně Američani).


Obrázek uživatele Frami

"Jméno serveru vzniklo z papírových letáků zvaných Facebooks". Na film sociální síť jsem dlouho nekoukal, ale tuším že prvně se facebook jmenoval "facemash" porovnávali se tam xichty holek. Pak jak začal rozvoj "facemash" kde už namrdal profily atd tak pak byl tuším název "thefacebook" a až pak byl zjednodušený název "facebook" není tak?


Obrázek uživatele Duska

začalo to jako thefacebook.com, alespoň tato podoba ...


Obrázek uživatele DAngel

Facebook a stránky gamesteru jsou jediné dvě záložky, které nikdy nevypínám. Facebook u mě v podstatě plně nahradil ICQ.


Obrázek uživatele roxaNa

keby to nie je sposob ako oznamis cloveku informacie behom sekundy a keby tam nemam aj ludi, s ktorymi sa vidavam na pohreboch a svadbach, tak ho nepotrebujem, ale co si budeme klamat, je tam vacsina ludi, ktori ti informaciu podaju najrychlejsie (vsak co je to volat a platit kredit na 8 SMS ked mozem napisat milionriadkovu dlhu spravu v cene internetu...)
inac by bol nepotrebny, no je tam kazdy, preto je neodmyslitelny.


Obrázek uživatele Anonym

aj ked som nikdy nebol na fb registrovany, tak by som vobec nenamietal, keby mi dakto povie ze maju zhromazdene informacie aj o mne :D paranoja vladne svetu :D jediny dovod ist na facebook je jeho velkost. inak mi v nicom nevyhovoval. dufam teda ze nebudem nuteny si tam zalozit ucet. skolou som nuteny nebol, snad nepride praca co ma tam vmanevruje :)

   

PUBLIC: 6 / 16
de_dust2
217.112.171.103:27015 Připojit přes Steam
AIM: 0 / 10
aim_sk_galil_famas
217.112.171.103:27016 Připojit přes Steam
Deathmatch: 0 / 20
de_dust2
217.112.171.103:27017 Připojit přes Steam
GunGame: 0 / 16
fy_inferno
217.112.171.103:27019 Připojit přes Steam
AWP: 0 / 10
scoutzknivez
217.112.171.103:27020 Připojit přes Steam
Paintball: 0 / 16
cs_paintball
217.112.171.103:27022 Připojit přes Steam
TeamSpeak 3: 3 / 512 ts3.gamester.cz:9987 Připojit na TeamSpeak 3 server
Internetové připojení serveru zabezpečuje společnost AVONET.
Servery jsou umístněny přímo na velkokapacitní lince ve Zlíně, čímž je zajištěna stabilita a rychlá odezva herních serverů.RSS kanál

Syndikovat obsah

Doporučujeme


Facebook a Twitter

gamester je na facebooku

Follow gamester_cz on Twitter


Credits

Gamester.cz je český portál nejen o legendární hře Counter Strike.


Author: PetaCZ
Design: www.ondrejcarda.com
CMS: Drupal založený na Nitobe

© 2006 Gamester.cz
Jakékoliv kopírování obsahu webu včetně převzetí či šíření článků je bez souhlasu autorů zakázáno.