Gamester - counter strike portal


Základní rady jak hrát CS

Pokusil jsem se pro vás začínající hřáče vypsat několik věcí a které by měly být takovou Alfou a Omegou vaší hry, pokud nechcete, aby vám ostatní hráči nadávali a horkokrevnější admini nedávali bany za demenci.

 

 

Základní praktiky na spawnech
(místech kde se rodíte vždy nové kolo)

  • Uhýbej vždy vpravo - na spawnech bývá na začátku kola spousta hráčů, proto, abys zbytečně neblokoval zkušenější hráče, kteří běží rychle na pozici, snaž se vždy vybýbat vpravo. Oni to udělají automaticky také a tak se nezaseknete o sebe.
  • Taktika od spoluhráčů - na začátku kola si všímej, co ostatní z tvého teamu napíší nebo řeknou do mikrofonu. Zkušenější hráči dokážou odhadnout idealní taktiku pro vyhrání kola.
  • Je důležité znát pojmenování mapy - neboli, každá mapa a hlavně každé její zákoutí a místo má své pojmenování. Když pak uslyšís od spoluhráčů "bomba na středu u zelené" budeš vědět, kam běžet pomoci svým spoluhráčům hlídat ukořistěnou bombu. Je to důležité pro vyhrání kola. Stejně tak to platí i pro začátky kol. Mnohdy se totiž dozvíš, kam je ideální jít.

 

Základní rady pro teroristy
Pokud jste se úspěšně vymotali z výchozí pozice (spawn) a běžíte bojovat, tak doporučuji zvláště teroristům základní rady.

  1. Při běhu si dejte do ruky pistolku nebo nůž, protože tak je váš běh rychlejší než třeba s AK/M4 a neblokujete hřáče za sebou, kteří se snaží doběhnout k plantům dřívě, než se policisté "zakempí " (obsadí výhodné pozice tak, aby vám nedovolili položit bombu).
  2. Pokud bežíte v chumlu spoluhráčů, nesnažtě se náhle něco napsat. Hráči za vámi do vás pak naráží a musejí vás obíhat.
  3. To samé platí pro situace, když už běžíte na plant (místo kam pokládáte bombu) mezi prvními. Nezastavujte se těsně před vyběhnutím na plant, protože ty za vámi zablokujete a nakonec se tam nedostane nikdo a stanete se lehkou kořistí pro policisty. Když si nevěříte na to vystřílet plant, uvolněte s větším předstihem pozici lepším hráčům a nechte je předběhnout vás.
  4. Pro ty hráče co běží vzadu platí jedno osvědčené pravidlo : Nesnažte se pomahát těm před vámi házením flashů nebo granátů. Z pozice třetího nebo čtvrtého hráče v řadě už nic neházejte. Buďto granátem zasáhnete vlastní, nebo je oslepíte flashem.
  5. Co se týče smoke granátu, tak jeden konkrétní tip. Teroristé na dustu2 hází od spawnu smogy do kat opravdu zbytečně a zhoršují viditelnost akorat sami sobě.

 

Základní rady pro policisty
I pro policisty tu mám několik jednoduchých tipů a rad pro zkvalitněni hry.

  1. Pokud vidíte své hráče jak někam beží, nemusíte běžet za nimi. Lepší je se na spawnu rozhlédnout a běžet na ten plant, kam jde méně spoluhráčů. Zajístí vám to ve většině případů větší počet fragů a také ušetří práci s dobýváním hromadně okempeného plantu. Je důležité především nedovolit terotistům položit bombu. Ne přežít kolo. Jednejte teamově.
  2. Z toho plyne další  rada. Je lepší pro policisty doběhnout na plant a tam počkat až terorista příjde. Běháním po mapě soupeři jen zjednodušíte položení bomby v momentě, kdy jste zrovna na jeho spawnu.

Ještě několik rad na závěr, které sou univerzální pro všechny. Pokud vidíte spoluhráče, jak walkuje (pohybuje se krokem né během), tak buď to ho předběhněte a nechte ho daleko za sebou a nebo walkujte za ním. Nejhorší variantou je zůstat za ním a dupat mu tam. Dále pokud chtete spoluhráčům ohlásit, že se soupeř blíží ve velkém počtu k vašemu stanovišti - učinte to až budete mít jistotu, že se k vám nese i bomba. Jestliže jdou teroristi bez bomby, je lepší si zahrát na Ramba, než aby spoluhráči zbytečně odkryli druhý plant.

Poslední rada na závěr. Pokud máte neustálou potřebu sdělovat spoluhráčům nějaké "důležité" věci, tak použijte "say" (psaní do hry) a nebo ventrilo (jen na povidání, ne radění, za které je u nás ban). Mluvení do hry slouží jen k tomu, aby se spoluhráči informovali o nepříteli. 

PS: pokud vás ještě nějaka rada napadne, můžete použít komentář.

  |   Tags:   |   Autor: Duska

Obrázek uživatele Anonym

Zapomněl si si dodat, že zabít spoluhráče jen kvůli tomu, že má zbraň, kterou chcete nepřipadá v úvahu - z vlastní praxe (většinou kvůli AWP)


Obrázek uživatele Arachi

Já bych přidal ještě, že by méně i více zkušení hráči měli sledovat mapu (radar), aby se vyhli potížím jako je třeba střelba do spoluhráče. Protože nováčci často nakupují, když "profíci" vyběhnout ze spawnů a už můžou střílet po druhé straně a poté se vrátit a vy jim to napálíte rovnou do kokosu, není moc příjemné.


Obrázek uživatele Anonym

A všeci radši skačte za rohy, když skočíte a je tam nepřítel tak se lekne a máte větší šanci na kill.


Obrázek uživatele DAcAN

:-DDD

   

PUBLIC: 6 / 16
de_dust2
217.112.171.103:27015 Připojit přes Steam
AIM: 0 / 10
fy_buzzkill
217.112.171.103:27016 Připojit přes Steam
Deathmatch: 0 / 20
de_dust2
217.112.171.103:27017 Připojit přes Steam
GunGame: 0 / 16
gg_sand_v1
217.112.171.103:27019 Připojit přes Steam
AWP: 0 / 10
awp_city5
217.112.171.103:27020 Připojit přes Steam
Paintball: 0 / 16
cs_paintball
217.112.171.103:27022 Připojit přes Steam
TeamSpeak 3: 8 / 512 ts3.gamester.cz:9987 Připojit na TeamSpeak 3 server
Internetové připojení serveru zabezpečuje společnost AVONET.
Servery jsou umístněny přímo na velkokapacitní lince ve Zlíně, čímž je zajištěna stabilita a rychlá odezva herních serverů.RSS kanál

Syndikovat obsah

Doporučujeme


Facebook a Twitter

gamester je na facebooku

Follow gamester_cz on Twitter


Credits

Gamester.cz je český portál nejen o legendární hře Counter Strike.


Author: PetaCZ
Design: www.ondrejcarda.com
CMS: Drupal založený na Nitobe

© 2006 Gamester.cz
Jakékoliv kopírování obsahu webu včetně převzetí či šíření článků je bez souhlasu autorů zakázáno.