Microsoft Surface - revoluce v zábavě a pohodlí?
Microsoft stále dokazuje své místo ve světě moderních technologií. A troufám si říci, že produkt Surface přináší nový druh zábavy do společnosti, kterou ale zatím můžeme očekávat jen v hotelech a obchodech. Komerční svět využívá tuto technologii už něco mále přes rok, přesto se s ní v ČR/SVK potkáme spíše výjimečně.
A co to vlastně Microsoft Surface je? Odpověď je jednoduchá. Jde o stůl.
Jak je z obrázku patrné, pohodlný podklad pod talíř s jídlem nebo sklenici s pivem, nebude patřit pod hlavní výhody Surfacu. Pod tímto stylově vypadajícím podkladem se skrývá 30" (úhlopříčka 76cm) dotykový displej. A k čemu takový stolek? Pojdme se na to společně podívat.
Uvnitř stolu se schovává výkonný počítač s upravenými Windows Vista, který ve spolupráci s dotykovým dispejem přináší nekonečný proud různorodé zábavy. Jednomu nebo i více uživatelům umožňuje ovládat virtuální prostředí jen pomocí přirozených pohybu a gest rukou, ale i přikládáním fyzických objektů. Ovládací pohyby uživatelů snímá soustava infračervených kamer umístěných pod promítací plochou displeje, takže množství současně zpracovávaných dotyků je omezeno jen výpočetním výkonem.
Své využití tak surface nabídne nejen v zábavě, ale i v pohodlné prezentaci či jiných bussiness odvětvích. Jednoduchá a efektivní je i práce s jinými zařízeními, jako je fotoaparát přehávače nebo mobilní telefony. Viz videa-
A to co nás jistě zajímá je i cena. Microsoft Surface se dá pořídit zatím za 5-10 000 dollarů (105 000-210 000 Kč). Zájem o nákup mezi firmami zcela jistě bude, domů si tuto moderní hračku hned tak nekoupíme.
Luxusni :)
Surface je dle mého názoru taková revoluce v ovládaní PC, všemu n asvědčují i nové W7 které jsou na dotekové ovl. stavěné.
Po tomhle už snad jen holografie a "virtuální" ovládani.
pěkný článek :)
nice článek , DUranku už se nemožeš dočkat až tu budeš dávat ty co take články :)
To ještě nějakou chvíli potrvá, třeba pormyslet co, o čem by si lidi chtěli něco přečíst. Nebudu tu psát něco, co nikoho nezajímá (obzvlášť fanatické hráče, ty zajíma jen jak PC zapnout, vypnout a jak kliknout na ikonu se hrou).
ja myslim, že novinky ze světa HW, nějaké pohyby cen, idelaně nějaká srovnání, se urcitě budou libit
Klidně i odkazy na jiné stránky. V podobě, že napíšeš o čem ten odkazovaný článek pojednává (cca 5 řádků) a odkaz na článek.
200 klacků není zase tolik lepší než je dát finančáku :-D