Gamester - counter strike portal


Filmová recenze - Zvuk hluku (Sound of Noise)

26 Květen 2011

 Skandinávské komedie patří k těm nejlepším ve svém žánru a dovolím si ji přirovnat k anglickým komediím. Neotřelý nápad o šesti bubenících si zasloužil mou pozornost a rozhodně zaujme i nemuzikanty. 

 O filmu:

  Neznámí herci, neznámá režie, jedno však vím, že je to švédsko/francouzský snímek. Promítal se převážně na festivalech, kde tyto ulítlé věci frčí a měl velký úspěch. O rozpočtu nebo tržbách jsem nenašel ani zmínku.

O příběhu:

  Bubeník se svou kamarádkou z konzervatoře mají velkolepý cíl. Vytvořit hudbu, která obletí svět. K tomu však potřebují další čtyři bubeníky, kteří jim s tím pomůžou. Jelikož jejich hudba zavání zločinem, je jim na stopě detektiv z protiteroristické skupiny Amádeus. Ačkoli se jmenuje Amádeus, hudbu doslova nesnáší. Jeho brat je světoznámý dirigent a už to je pro něj důvod ho nenávidět. Šest bubeníků má však svůj rozvrh, který se snaží i přes dotíravého detektiva dodržet, až do samotného finále.
   Nejdřív musím objasnit co je tahle "kapela" vůbec zač. Došlo mi to sice až na konci filmu, ale našel jsem to co jsem hledal a jestli vás odradí už tohle (vypadá to jako reklama na Ikeu), na film se raději nedívejte:

 Je to vlastně to samé jako v tom devítiminutovém videu, akorát obalené dějovou slupkou. Autoři naráží na hudební snobství a uhlazenost, které nedovoluje žádné vybočení z kolejí. Na svůj protest se rozhodnou vytvořit hudbu v moderním světě se vším co k němu patří. Využijí opravdu vše co je pro ně akusticky zajímavé a z čeho by mohli zkomponovat hudbu. Film nakousne všechny své žánry komedie/krimi/romantický, ale tomu hudebnímu se věnuje -naplno. Vtipu v konverzaci je málo, zda-li  vůbec a proto se nezbývá než se smát hloupostem jež muzikanti vymýšlí. Ano, hloupostem. Blbůstky jako hraní na lidské tělo a přístroje na operačním sále nebo vběhnout do banky a házet mincemi, skartovat bankovky a cvakat razítkem, prostě blbůstky jsou a nic víc za tím člověk hledat nemůže. Poslední scéna je extrémně ujetá i když trochu romantická, ale vše to končí takovým koncem nekoncem, kdy se všichni rozejdou a je šmitec. Hudba opravdu lahodí uchu a když si uvědomím z čeho vnikla tak musím říct: klobouk dolů. Postavy jsou nudné a během filmu se nijak nevyvíjí až na detektiva. Detektiv si zaslouží svou pozornost už je kvůli jeho nesnášenlivosti vůči hudbě. Jeho příběh vlastně naplňuje velkou část filmu, i když není nejdůležitější postava. U skandinávských filmů jsem si zvykl na perfektní obsazení a ani tady tomu není jinak. Ačkoli nikdo z herců nemá žádné filmové zkušenosti, mají velký cit pro přirozenost, což je často největší kámen úrazu. 

Verdikt: 6/10

Když to malinko přeženu, celý film je o šesti bubenících, kteří v průběhu děje mají čtyři podivné vystoupení a to vše je obaleno v lehčím příběhu. Bez povedená role detektiva s nesnášenlivostí vůči hudbě by byl děj naprosto plochý a bezvýznamný. Kvalitní "instrumentální" hudba se zapřít nedá, ale radši měli udělat klipy, tak jako předtím. CSFD

Podobné filmy:

Adamova jablka
Blikající světla

 

  |     |   Autor: konysua

Obrázek uživatele madvee-tec

dost luxusní film, ale některé scény byly dost nudné, nebo příliš dlouhé. Na to, že to není žádný megaprofi snímek, tak se mi to hodně líbilo :D

   

PUBLIC: 6 / 16
de_dust2
217.112.171.103:27015 Připojit přes Steam
AIM: 0 / 10
fy_iceworld
217.112.171.103:27016 Připojit přes Steam
Deathmatch: 0 / 20
de_dust2
217.112.171.103:27017 Připojit přes Steam
GunGame: 0 / 16
gg_mz_egyptian
217.112.171.103:27019 Připojit přes Steam
AWP: 0 / 10
awp_thepark
217.112.171.103:27020 Připojit přes Steam
Paintball: 0 / 16
cs_paintball
217.112.171.103:27022 Připojit přes Steam
TeamSpeak 3: 17 / 512 ts3.gamester.cz:9987 Připojit na TeamSpeak 3 server
Internetové připojení serveru zabezpečuje společnost AVONET.
Servery jsou umístněny přímo na velkokapacitní lince ve Zlíně, čímž je zajištěna stabilita a rychlá odezva herních serverů.RSS kanál

Syndikovat obsah

Doporučujeme


Facebook a Twitter

gamester je na facebooku

Follow gamester_cz on Twitter


Credits

Gamester.cz je český portál nejen o legendární hře Counter Strike.


Author: PetaCZ
Design: www.ondrejcarda.com
CMS: Drupal založený na Nitobe

© 2006 Gamester.cz
Jakékoliv kopírování obsahu webu včetně převzetí či šíření článků je bez souhlasu autorů zakázáno.