Gamester - counter strike portal


Filmová recenze - Hon na čarodějnice (Season of the Witch)

15 Bře 2011

 Jak to asi může dopadnout, když ještě před premiérou se šušká co to bude za blbost, po premiéře se příjde na to, že to opravdu blbost je a když se ptáte přátel jestli to stojí za to tak dostanete "bohužel jsem tu blbost viděl".

O filmu:

   Režisér filmu, Dominic Sena, nemá za sebou zas tak špatnou kariéru. Příjemný remake 60 sekund a netradiční Swordfish: Operace Hacker mluví za vše. Co jsem si na začátku filmu všimnul, tak to neprasto neznámých studií. Což většinou nepřináší nic dobrého.

O příběhu:

   Dva nejlepší přátelé svolečně sekají hlavy nevěřícím a jednoho dne si jeden z nich řekne, že zabíjení pro církev není to co by bůh chtěl. Rozhodnou se dezertovat. Dostanou se do malého městěčka, které je postihnuté morem a ve kterém jsou po chvíli zatčeni za dezerci. Zavolá si je nějaký papaláš a řekne jim, že pro církem můžou udělat jednu důležitou věc a to tu, že převezou černou čarodějnici do kláštěra vdáleného 800 km, kde mají posvátnou kniku, kterou dokáží čarodějku zbavit jejích sil. Úkol vezmou pod podmínkou smazání všech trestů. Do party si vemou kněze, dalšího rytíře, podvodníka, který zná cestu a pak se k ním přismolí kudrnatý panic, který je celý horlivý po službě pro boha. Čarodějka jim, ale nedá nic zadarmo a celou cestu je dost sere. Po příjezdu najdou všechny mnichy rozkládat se ve vlastní šťávě a taky najdou posvátnou knihu o které zjistý, že je poslední svého druhu. Z čarodějky se vyklube satanáš, který měl celou dobu za lubem nacpat si posvátnou knihu do své rudé řiti.
   Tenhle béčkový film s poměrně dobrým obsazením bych přirovnal ke starým seriálům Xena a Herkules. Nejenom, že mi tyto seriály přijou kvalitnější po všech stránkách, ale ta hodina a půl co film má, by se dala nacpat do 45minutové epizody jednoho z těchto seriálů a ještě by to byla velice špatná epizoda. Hnusné prostředí, úplně bez barev se snaží vytvořit nějakou "bubu" atmosféru, ale obyčejní vlci a ženská v kleci s mastnými vlasy na to nestačí. Závěrečná scéna s "duchy" mi přišla až směšná. Většina záběrů boje vypadá tak, že herec do něčeho seká, ale není vidět do čeho, jelikož to už nám kamera neukáže. Kdyby sekal do vody tak to stejně nepoznáme. Jde od začátku vidět, že film má velice nízkou finanční laťku, ale i těch málo efektů vypadá hrozně. Viděl jsem mnoho ještě béčkovějších filmů, kde vypadalo strašindlo daleko povedeni a originálněji. Hold, když nejsou prachy na počítačové efekty, tak ještě existují staré dobré masky, ale když má někdo radši bubáky z kterých padají pixely tak prosím. Soundtrack vypadal ve stínu filmu dost slabě. V poslední scéně, v které cage umírá a podívá se herečce ve zpomalovačce do očí, hraje oslavná píseň, u které mi nezbývalo nic jiného než se pousmát. 

O obsazení:

   Možná si říkáte, proč Nicolas Cage hraje v každé blbosti, která se mu nabídne. Od té dobu co mu berňák sdělil, že dluží nějaký ten milión dolarů jejich úřadu, bere vše co mu příjde pod ruku. Jeho návrat opět na vrchol bude velice těžký. Ale přeju mu to, protože mi dal filmy jako Leaving Las Vegas (oscar za hlavní mužskou roli), Skála, Tváří v Tvář, Con Air a spoustu dalších.
   Ron Perlman má tak laskavý obličej, že i když někdy hraje záporáka, jsem na jeho straně. Takže mu odpouštím za to, že v tomhle hrál.
   Claire Foy je velice pěkná britka s ostrovním přízvukem, která dostala za úkol sedět v kleci a dělat čarodějnici. Splněno!

Verdikt: 2/10

Špatné do morku kostí. Lituji lidi, kteří za to utratili peníze. CSFD

Podobné filmy:

Když si najedete na CSFD/Žebříčky/Nejhorší filmy - a máte z čeho vybírat CSFD

  |     |   Autor: konysua

Obrázek uživatele Duska

Já třeba neměl ani odvahu si to pustit ;)


Obrázek uživatele gemkio

skoda cage mam rad jako herce, ale posledni dobou toci same komercni sracky


Obrázek uživatele Duran_CZECH

tak tak. .. Cage je můj nejoblíbenější herec. Bohužel, to co v poslední době bere za role, to je děs.


Obrázek uživatele uzivatel

a co cage natocil za kvalitni film?:)...kdyz uz byl v dobrym filmu,tak on tam zrovna moc neoslnoval...vsude se tvari stejne a hraje to stejny:)...klasickej zvlhcovac pubertacek:D...az na drobny vyjmky abych mu uplne nekrivdil...


Obrázek uživatele The_vampire_Lestat

dalsi dobry film ten napad s blogom bol super


Obrázek uživatele konysua

nevím, co tím máš na mysli


Obrázek uživatele konysua

Nicolas Cage je v dnešní době asi nejrozporuplnější herec. Jeden graf to skvěle vystihuje

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=420631

Proti sobě stojí skvělé a špatné role, vážné a mentálně narušené role.

V pár filmech vypadal dost děsně. Např. GhostRider když začal hořet, chtěl bych to viděl bez toho efektu, totální šílenství.

Už jsem viděl spoustu videí, které si z něho dělají srandu. The Wicker Man je Mysteriózní / Drama / Thriller / Horor a koukněte co z toho udělali. :D

http://www.youtube.com/watch?v=v_mW8mBzmHo


Obrázek uživatele Anonym

Co vsak film bol celkom dobry, az kym sa tam neobjavil ten lietajuci demon, vtedy sa to az pokazilo...


Obrázek uživatele juhelak

To nemelo s historickyho hlediska vubec nic..coz sem prave doufal..stejna blbost jako posledni vladce vetru..divim se co tu vsechno pusti do kin..to uz byl ten novej Robin Hood 100x lepší. Ja se peknýho historickyho filmu asi nedočkám. Poslední dobrej byl centurion a pak asi Vikingové.. jinak nic

   

PUBLIC: 6 / 16
de_dust2
217.112.171.103:27015 Připojit přes Steam
AIM: 0 / 10
fy_iceworld_aztec
217.112.171.103:27016 Připojit přes Steam
Deathmatch: 0 / 20
de_dust2
217.112.171.103:27017 Připojit přes Steam
GunGame: 0 / 16
gg_old_dust
217.112.171.103:27019 Připojit přes Steam
AWP: 0 / 10
scoutzknivez
217.112.171.103:27020 Připojit přes Steam
Paintball: 0 / 16
cs_paintball
217.112.171.103:27022 Připojit přes Steam
TeamSpeak 3: 20 / 512 ts3.gamester.cz:9987 Připojit na TeamSpeak 3 server
Internetové připojení serveru zabezpečuje společnost AVONET.
Servery jsou umístněny přímo na velkokapacitní lince ve Zlíně, čímž je zajištěna stabilita a rychlá odezva herních serverů.RSS kanál

Syndikovat obsah

Doporučujeme


Facebook a Twitter

gamester je na facebooku

Follow gamester_cz on Twitter


Credits

Gamester.cz je český portál nejen o legendární hře Counter Strike.


Author: PetaCZ
Design: www.ondrejcarda.com
CMS: Drupal založený na Nitobe

© 2006 Gamester.cz
Jakékoliv kopírování obsahu webu včetně převzetí či šíření článků je bez souhlasu autorů zakázáno.