Gamester - counter strike portal


Admin = dřina zadarmo, nás to ale baví!

Každý měsíc naši hráči nahlásí několik desítek podezřelých hráčů z cheatingu. Co se s těmito hlášeními děje, jakou cestou se přesně k adminům dostanou a co je dokáže nejvíce potěšit, anebo naopak vytočit? Připravil jsem pro vás pár rad jak nahlašovat, aby se cheateři dočkali svého trestu vždy a co nejrychleji. 

 

Každý administrátor má v počítači nainstalovaný program zvaný gamester communicator. Díky tomuto programu mohou řešit dění na serverech. Taktéž zde přichází vaše hlášení, na které nás upozorní poměrně vysoký a hlasitý tón. Nejrychlejší on-line admin hlášení potvrdí a snaží se ho co nejrychleji vyřídit.

  

Grafy za poslední období ukazují počet nahlášení z jednotlivých serverů za jeden měsíc. Jak můžete vidět, nejvíce jich je z paintball serveru. Bohužel, polovina z nich jsou čistí hráči nahlášení lidmi, kteří se nijak zvlášť nezaobírali kontrolou podezřelého a lehkomyslně ho nahlásili. Celkově se průměrně vyskytne 35 % neprávem nahlášených hráčů. Čas strávený vyřešením jednoho hlášení, je různý. Může zabrat pár sekund až několik desítek minut, výjimečně hodin. Závisí to především na druhu, a kvalitě hlášení. V drtivé většině případů v důvodu stojí wallhack nebo aimbot. Pokud je vše ostatní správně vypsané, admin se může ihned napojit na server a začít kontrolovat dotyčného hráče. Je-li hlášení oprávněné, je otázka pár minut, než cheater nadobro opustí server s permanentním banem. Velmi často se ale stává, že přijde hlášení na čistého hráče. Admin pak marně a většinou velmi dlouhou dobu hledá něco usvědčujícího.

Obviňovat hráče z cheatingu podle neznámého nicku s lepším skórem není nejlepší řešení. Před tím, než někoho nahlásíte, by bylo vhodné, přepnout se na pár minut do spectu a ujistit se, zdali je vaše podezření správné.

Když pak admin kontroluje podezřelého na serveru, velmi často se stává, že hráči ve hře popohánějí adminy k banu. Bylo by mnohem lepší nechat vyřešení celé situace na adminovi. Ví totiž přesně, co má dělat a veškeré poznámky směřující k němu můžou zapříčinit, že podezřelý cheaty vypne, nebo se odpojí a adminovi nezbývá nic jiného, než stáhnout a shlédnout hltv video. Strávený čas kontrolou tohoto podezřelého se pak minimálně zdvojnásobí.

Admin cheater?

Pokud si myslíte, že jeden z našich adminů cheatuje, nevykřikujte to po něm na serveru. Za to velmi snadno sklidíte ban. Lepší varianta je stáhnout si hltv ze hry a podívat se na jeho hru. Pokud budete stále přesvědčeni, že něco má, poznačte si průkazné časy a napiště na forum. Cheating bereme vážně a rozhodně ani ostatní admini v tomto nejsou žádnou výjimkou.

Existuje však jedna věc, která nenahrává našemu portálu do karet. Zmenšující se věkový průměr hráčů zapříčinil zhoršené chování a zvyšující se demenci při hře, především pak na paintball serveru. Hráči zneužívají dobroty adminů, kteří výrazně tolerují jejich úlety. Na ostatních portálech by často za jedno hrubé slovo vyfasovali minimálně hodinový ban. My chápem emoce ve hře a sami je často ventilujeme, přesto je potřeba vážit slova. Čím dál častěji se stává, že hráči překročí určitou hranici a vyslouží si ban. Po jeho vypršení se jejich chování nelepší a stále mají nutkání hrubě urážet ostatní včetně adminů. Tito hráči by se nad sebou měli zamyslet a přehodnotit situaci. Když ve hře potkáte takového člověka, nejlepší bude ho ignorovat a nahlásit ho. My už se o to postáráme.

Snad si alespoň někteží z vás mé rady vezmete k srdci a nám tím usnadníte práci při lovení cheaterů. 

  |   Tags:   |   Autor: DAngel

Obrázek uživatele roxaNa

good job :)


Obrázek uživatele GhEtt0 SuperStar

pekná novinka :) A konečne začnem asi nahlasovať niektorých aj za urážky, šak niekedy to je až neúnosné :D


Obrázek uživatele fish1s

Nice ;)
Snad si to někteří dementi přečtou a zamyslí se nad sebou.


Obrázek uživatele Majaaczek

Dneska už je především problém v tom, že počítačová doba poznamenala děti tak, že ty se teď cítí neohroženě. Nemají respekt ke starším a zkušenějším a uráží každého kolem sebe. Takové děcko by na ulici drželo hubu, protože by přes ní dostalo, ale na internetu je každý king. škoda, že z každého se king hned vytratí, jak se ho zeptáte na adresu :D


Obrázek uživatele DAcAN

pekny clanek, jen tak dal, Dangeli, jen bych ten text doplnil odkazama, treba jak mluvis o cheatujicih adminech a stazeni hltv, tak bych dal odkaz na HLTV stranku a jak pises, aby se hraci nejdriv podivali sami do spectu, tak nekde tam dat odkaz treba na tento clanek http://gamester.avonet.cz/novinka/cheaters-wallhack-aimbot-detailne-vysv...


Obrázek uživatele DAngel

no vidíš, já to měl i v plánu, aspoň sem dát ten formlulář na nahlášení cheaterů, no při psaní jsem na to zapoměl :)


Obrázek uživatele Bugyhardy

Pěkná novinka. Bohužel docela dost hráčů neví o možnosti nahlášení, nebo jsou prostě jen líní a dokážou jenom nadávat do chatu.
Jinak k nadávkám. Je třeba nejdříve zamést před vlastním prahem. Když zabiju admina(nebudu jmenovat) a on mi na to napíše: "cigan zpicenej", tak to není moc pěkné.


Obrázek uživatele Hulmiho Ukolen

Nebo to rovnou řekne do mikrofónu :-) Nadávky mě osobně ani moc nevadí, spíš bych ztrestal demenci.


Obrázek uživatele Sobca

Hezký článek.
Možná bych na něj odkázal na začátku každé mapy, než si lidi vyberou team...


Obrázek uživatele LeBaux

velmi dobry clanok :)


Obrázek uživatele _BIO_

pekny článek :) a hlavne uzitečny!! :D palec hore ..


Obrázek uživatele iopiii

Myslím že ty malé lamky co každého podezírají stejně nepřestanou a žádný článek si číst nebudou....tak k čemu to pak je ? Bylo by nejlepší udělat aby mohly hrát jen registrovaní.


Obrázek uživatele DAngel

nad tím jsem přemýšlel, většina těch lidí asi nechodí na web, to trochu mrzí..


Obrázek uživatele Anonym

k comu to je? dangel mal fajn napad a napisal velmi dobry clanok. uz len preto sa to oplati. a ak si to precita aspon nejaky hrac ktory sa nad tym zamysli tak to malo veru cenu ;)


Obrázek uživatele karotka15

podla mna to je proste praca adminov. je sice pravda ze v poslednej dobe je trochu vela hlaseni "cistych" hracov, no s tymto mal admin pocitat ked sa hlasil do konkurzu, drina zadarmo, a ked sa vyhlasi konkurz, je tam napisane ze sa pre admina konci len zabava na serveri...


Obrázek uživatele DAngel

nejspíš si nepochopil podstatu článku ;-)


Obrázek uživatele karotka15

ten koment bol iba odpoved na nadpis :D inak clanok ujde ;)


Obrázek uživatele DAngel

ty si to napsal jako kdybych si na něco stěžoval, tak to ale není :) ten nadpis je právě výstižný, někdy je to dřina, ale nás ta dřina baví, pokud je smyluplná :)


Obrázek uživatele karotka15

Ja som sa na nič nestažoval :), len som konštatoval, že tu drinu si admini vybrali sami na konkurze ;)


Obrázek uživatele DAcAN

mně někdy připadá, že ty čteš každé třetí slovo a pak ty tvé komenty tak vypadají.....


Obrázek uživatele Cerebro

Pěkný článek. A klobouk dolů, před všema kdo u toho vydrží. Já bohužel z časových důvodů nevydržel. (vlastně ani pořádně nezačal) Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil přikazy, dávání banů, přijímání hlášení atd.. Protoáčel něčí hru atd. chtěl udělit Ban, byl jsem předběhnut jiným a pravděpodobněji i o něco mladším adminem. Dost mě to mrzelo a tušil jsem, že na to prostě nemám. Nastoupil jsem do práce, školu předělal na dálkové studium a našel si přítelkyni :) Budete si dělat prdel ale tohle vše se mi povedlo udělat ve dvou dnech! A to si vybralo krutou daň omezení hraní CS. A to tu hraju ještě z dob Trustnetu a tipoval bych snad už přes 8 let a to stále pod jedním nickem :) Nějak jsem se rozepsal :-D tak radši mažu. A snad se někdy potkáme na serveru ;)

   

PUBLIC: 6 / 16
de_dust2
217.112.171.103:27015 Připojit přes Steam
AIM: 0 / 10
aim_usp_map
217.112.171.103:27016 Připojit přes Steam
Deathmatch: 0 / 20
de_dust2
217.112.171.103:27017 Připojit přes Steam
GunGame: 0 / 16
gg_crusoe_s
217.112.171.103:27019 Připojit přes Steam
AWP: 0 / 10
awp_ruins
217.112.171.103:27020 Připojit přes Steam
Paintball: 0 / 16
cs_paintball
217.112.171.103:27022 Připojit přes Steam
TeamSpeak 3: 13 / 512 ts3.gamester.cz:9987 Připojit na TeamSpeak 3 server
Internetové připojení serveru zabezpečuje společnost AVONET.
Servery jsou umístněny přímo na velkokapacitní lince ve Zlíně, čímž je zajištěna stabilita a rychlá odezva herních serverů.RSS kanál

Syndikovat obsah

Doporučujeme


Facebook a Twitter

gamester je na facebooku

Follow gamester_cz on Twitter


Credits

Gamester.cz je český portál nejen o legendární hře Counter Strike.


Author: PetaCZ
Design: www.ondrejcarda.com
CMS: Drupal založený na Nitobe

© 2006 Gamester.cz
Jakékoliv kopírování obsahu webu včetně převzetí či šíření článků je bez souhlasu autorů zakázáno.